Rezultate te kerkimit per termin: +Dimrit

Meta: total 1000 / total_found 5804 / time 0.003 / keyword[0] dimrit / docs[0] 5804 / hits[0] 6899 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Kosova shkon në zgjedhje lokale më 22 tetor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 22 tetor 2017, për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. Këtë vendim, Thaçi e mori pas një takimi konsultativ me partitë politike, ku kryesisht u propozua data 22 tetor për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve. Presidenti ka udhëzuar Komisionin Qendro

No Pic available
  • 2017-06-19

Bushati në Theth premton: Rruga e re do të shkojë shpejt deri në Breg të Lumit

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati së bashku me deputetin Paulin Sterkaj dhe kandidatin Pjetër Nika u takuan me banorë të komunës Shalë të Dukagjinit në fshatin turistik të Thethit. Bushati vlerësoi mikpritjen dhe traditat e zonës, duke pranuar problemet që ekzistojnë në infrastruktur

No Pic available
  • 2017-06-15

Kobra del nga kondicioneri duke gëlltitur brejtësin e vogël

Nga kondicioneri presim ajrin e ftohtë gjatë verës apo të ngrohtë gjatë dimrit, por ndodh ndonjëherë që të dalë prej andej edhe një gjarpër jo fort i vogël. Pronari i një shtëpie në Kinë, filmoi skenën kur gjarpri del nga kondicioneri duke gëlltitur një mi të madh. Brejtësit e

Moikom Zeqo: Mbi një esse të pazakontë të Eqrem Çabejt për Fan Nolin
  • 2017-06-10

Moikom Zeqo: Mbi një esse të pazakontë të Eqrem Çabejt për Fan Nolin

Nga Moikom Zeqo Dijetari Eqrem Çabeji gjatë jetës së tij, i ka shkruar disa portrete, me një stil epigramatik, për figura të mëdha të kulturës shqiptare dhe botërore. Ai ka shkruar katër shkrime të shkëlqyera për Maximilian Lambertz. Ka shkruar për Nobert Joklin, për Angelo Leotin,

No Pic available
  • 2017-06-06

Shëngjin, banorët pranë portit përmbyten edhe në verë

Pranë Portit të Shëngjinit në Lezhë, bashkëjetojnë dy realitete të ndryshme. Sezoni turistik ka sjellë pastrimin dhe sistemimin e plazhit, ndërsa banorët e lagjes pranë vuajnë nga përmbytjet edhe në verë për shkak të bllokimit të një kanali. Bashkia e Lezhës thotë se do të nd

No Pic available
  • 2017-06-06

Zona e plazhit në Durrës, rrjet të ri të furnizimit me ujit të pijshëm

Në zonën e plazhit në Durrës po kryhen punimet e fundit për rrjetin e ri të shpërndarjes së ujit të pijshëm që do të përmirësojë furnizimin për banesat dhe bizneset e shumta të zonës. Bashkia kërkon ndjesë që punimet janë shtyrë deri në sezonin turistik, mirëpo premton ujë

KE, çfarë do ndodhë me ekonominë shqiptare kur të mbarojnë dy projektet e mëdha
  • 2017-06-06

KE, çfarë do ndodhë me ekonominë shqiptare kur të mbarojnë dy projektet e mëdha

Komisioni Europian ka publikuar sot raportin e zgjeruar të programit të reformave për Shqipërinë, Maqedoninë,  Malin e Zi, Serbinë, Turqinë, Bosnjë Hercegovinën dhe Kosovën për periudhën 2017-2019. Raporti vlerëson ecurinë e Shqipërisë dhe pritshmëritë mbeten pozitive për periu