Rezultate te kerkimit per termin: +Dinamon

Meta: total 1000 / total_found 2997 / time 0.001 / keyword[0] dinamon / docs[0] 2997 / hits[0] 4111 /
E ndoqi tersi pasi refuzoi Shqipërinë, Kabashi firmos me Dinamon e Bukureshtit
  • 2019-04-04

E ndoqi tersi pasi refuzoi Shqipërinë, Kabashi firmos me Dinamon e Bukureshtit

Elvis Kabashi kërkon të rilindë te Dinamo e Bukureshtit. Pasi dështoi në të gjitha tentativat e tij për të bërë hapin e madhe në karrierë në futbollin italian, 25-vjeçari shqiptar ka firmosur me ekipin e famshëm rumun, ku konsideron legjendë Sulejman Demollari. Kabashi është një

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

No Pic available
  • 2019-03-02

Beratasi Myrto Uzuni i shënon Dinamos së Zagrebit në derbi (Video)

Myrto Uzuni i dhuron një pikë me shumë vlerë Lokomotivës së Zagrebit pikërisht në derbin e kryeqytetit kroat kundër gjigantëve të Dinamos. Sulmuesi beratas, i transferuar ne verë në elitën e futbollit kroat, shënoi në minutën e 79-të golin e barazimit 1-1, që ishte dhe ai përfun

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Skënderbeu-Partizani, Superiorja rinis me shkëndija
  • 2019-01-25

Skënderbeu-Partizani, Superiorja rinis me shkëndija

Kategoria Superiore me gazin në maksimum që në start të pjesës së dytë të sezonit. Java e parë e fazës së tretë çelet me një sfidë vitrinë, Skënderbeu-Partizani, takim që do të nisë në Korçë në orën 17:00. Një duel titulli mes dy skuadrave që nuk ndryshojnë kurrë objekti

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda shqiptare e Dinamos (Foto)
  • 2019-01-25

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda shqiptare e Dinamos (Foto)

Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare ish-futbollisti i madh i Dinamos dhe i kombëtares Vasillaq Zëri. Ai vuante Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë së cilës nuk mundi dot ti mbijetojë. Zëri ka qenë pjesë e Kombëtares ndërkohë që është ndërruar edhe me titullin Nd

Foto Strakosha: Ju tregoj Tomin, portierin e Lacios!
  • 2018-10-01

Foto Strakosha: Ju tregoj Tomin, portierin e Lacios!

Bëmë baba të të ngjaj, thotë një shprehje e urtë popullore por ka nga ato raste kur djali bëhet edhe më i mirë se babai dhe një nga këto raste është ai i Thomas Strakoshës, për të cilin tashmë mund të thuhet pa frikë se ja ka kaluar babait të tij Foto. I ftuar në emisionin Zona