Rezultate te kerkimit per termin: +Dinamos

Meta: total 1000 / total_found 4800 / time 0.002 / keyword[0] dinamos / docs[0] 4800 / hits[0] 7867 /
Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!
  • 2019-03-14

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55 mund të ishte Krasonodar që i shkoi shumë pranë kualifikimit dhe ndoshta do ta

Europa League, Napoli e Chelsea hipotekojnë çerekfinalet (Video)
  • 2019-03-08

Europa League, Napoli e Chelsea hipotekojnë çerekfinalet (Video)

Vetëm pak ditë pas humbjes dëshpëruese në shtëpi përballë Juventusit, Napoli mposhti Salzburgun me rezultatin 3-0, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale të Europa Leagues. Arkadiuz Milik zhbllokoi sfidën për napolitanët, ndërsa Fabian Ruiz dhe vet m

No Pic available
  • 2019-03-02

Beratasi Myrto Uzuni i shënon Dinamos së Zagrebit në derbi (Video)

Myrto Uzuni i dhuron një pikë me shumë vlerë Lokomotivës së Zagrebit pikërisht në derbin e kryeqytetit kroat kundër gjigantëve të Dinamos. Sulmuesi beratas, i transferuar ne verë në elitën e futbollit kroat, shënoi në minutën e 79-të golin e barazimit 1-1, që ishte dhe ai përfun

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci
  • 2019-02-26

Rrahmani dhe Ismajli, pjesë të formacionit të javës në Kroaci

Dy mbrojtës shqiptarë, një i përfaqësueses së Kosovës dhe tjetri i Shqipërisë, në formacionin më të mirë të javës në kampionatin kroat. Amir Rrahmani, mbrojtësi i Dinamos së Zagrebit, shkëlqeu në suksesin 3-0 ndaj Osijekut ku aktivizohet Kristal Abazaj, ndërsa Ardian Ismajli, pj

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos
  • 2019-02-15

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos

Napoli preku kualifikimin në Europa League që në sfidën e parë, pasi arriti të fitojë në transfertën zvicerane ndaj Zyrihut, me rezultatin 1-3, në një sfidë të cilën Hysaj e pa nga stoli, por në fushë ishin dy futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës. Skuadra e Ancelottit kontro

Vrasja e ish-policit, atentatorët përdorën makinë me targa
  • 2019-01-31

Vrasja e ish-policit, atentatorët përdorën makinë me targa

Mjeti që ka qëlluar me breshëri plumbash drejt ish-efektivit të policisë, Arben Bilali,  ka qenë me targa të falsifikuara.  Në Benzi-n me ngjyrë të zezë ndodheshin dy persona, ku njëri prej tyre ishte shoferi dhe tjetri ekzekutori. Mësohet se ky i fundit nuk ka dalë nga makina, por k

Familja Bilali prej vitesh jeton e ngujuar, kush e nxori nga banesa ish-efektivin?
  • 2019-01-30

Familja Bilali prej vitesh jeton e ngujuar, kush e nxori nga banesa ish-efektivin?

Tre viktima janë shënuar deri më tani në familjen Bilali. Telenovela e vrasjeve ka nisur në vitin 1998, ku i pari prej tyre ishte Bujari. Historia nuk mbaroi këtu. Në maj të vitit 2010, persona ende të paidentifikuar, tentuan të ekzekutojnë Arbenin, ish-efektivin e policisë , duke e plag