Rezultate te kerkimit per termin: +Dino +Mustafi

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] dino / docs[0] 995 / hits[0] 1784 / keyword[1] mustafi / docs[1] 605 / hits[1] 1333 /
Dino Mustafi sjell një histori mbi të qenurit ndryshe (Foto)
  • 2018-12-24

Dino Mustafi sjell një histori mbi të qenurit ndryshe (Foto)

Regjisori i njohur Dino Mustafic ngjiti në skenën e Teatrit Migjeni në Shkodër shfaqjen “Jugori”. Shfaqja ndërtohet sipas tekstit dramatik Jugori”, e shkruar në vitin 1968 nga autori i madh Gjerman Reiner Werner Fassbinder. Teksti flet hapur dhe ashper për mungesen e gatish

Ema Andrea, të zhvishesh për të përballuar dhembjen
  • 2017-10-30

Ema Andrea, të zhvishesh për të përballuar dhembjen

Ajo zhvishet të jetë më e lehtë të përballojë dhimbjen. E shndërruar e tëra në rolin e nënës Ema Andrea është ndoshta krijesa më e arrirë e Jon Fosse tek vepra Nëna dhe fëmija. Drama e fortë e Fosse erdhi këtë fundjavë në Tulla Center nën regjinë e Dino Mustafiç, për të s

Suksesi Equus kthehet sërish në Teatrin Kombëtar nga data 14 deri më 18 qershor
  • 2017-06-11

Suksesi Equus kthehet sërish në Teatrin Kombëtar nga data 14 deri më 18 qershor

Drama Equus do të rikthehet edhe një herë në skenën e Teatrit Kombëtar, kjo në sajë të kërkesave të shumta të atyre personave që nuk patën mundësinë ta ndiqnin në netët premierë. Njoftimin e ka bërë vet aktori që luan rolin kryesor Igli Zarka, (Alen). Për shkak të kërkesave,

No Pic available
  • 2017-05-22

Ema Andrea: Do doja që dikush ti lexonte heshtjet e mia

Intervista/ Aktorja e njohur vjen në një bisedë ndryshe mbi ikjet, dëshirat dhe pengjet dhe dy rolet e saj të fundit Alda Bardhyli Një grua që të mëson me dhembjen, eksperimenton me të, Ema Andrea ishte zgjedhja e duhur e regjisorit Bujat Alimani, për filmin Vëthi I munguar, I cili vetë

Kumbaro feston me aktorët e Equus
  • 2017-04-08

Kumbaro feston me aktorët e Equus

Të enjten pasdite Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro organizoi një pritje për pjesëmarrësit dhe bashkëpunëtorët në Equus, e cila sapo mbylli me ovacione e duartrokitjen e çdo nate shfaqjet e para të komunikimit me publikun. Në ambientet e Ministrisë së Kulturës aktorët, produksioni

Ema Andrea dhe Luli Bitri nën ethet e Equus
  • 2017-03-15

Ema Andrea dhe Luli Bitri nën ethet e Equus

Ema Andrea nuk e fsheh dashurinë për rolin e saj më të fundit në shfaqjen “Equus”, që do të vijë premierë më dt.17-18-19 Mars ora 19:00, si produksioni më i ri i Teatrit Kombëtar. E cilësuar si një ndër kryeveprat e autorit anglez, e sjell në skenë, regjisori i mirënjoh

Kujtesa e ujit, premiera e parë në Teatrin Kombëtar
  • 2016-09-06

Kujtesa e ujit, premiera e parë në Teatrin Kombëtar

Ato i mblodhi sërish të tria një vdekje. Është ceremonia e varrimit të nënës së tyre. Tashmë vdekja nuk është e paprekshme, e largët... Rajmonda Bulku Ajo është një fakt. U desh kjo vdekje, që kujtime "të fjetura" të rizgjoheshin te çdonjëra prej tyre. Të ndryshme, edhe pse b