Rezultate te kerkimit per termin: +Dino +Mustafiq

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] dino / docs[0] 995 / hits[0] 1784 / keyword[1] mustafiq / docs[1] 37 / hits[1] 71 /
Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit
  • 2018-11-05

Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit

Ema Andrea nderohet me një tjetër trofe. Pos çmimit si aktorja më e mirë e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove në Sarajevë një muaj më parë, aktorja shqiptare është vlerësuar me çmim special në Skupifestival 2018. Juria vendosi që të ndajë edhe një çmim special

No Pic available
  • 2018-09-18

Ema Andrea aktorja më e mirë e Festivalit Alternativ në Podgoricë

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja më e mirë, me interpretimin e rolit të nënës, tek vepra Nëna dhe fëmija nën regjinë e Dino Mustafiq. Andrea ka shkëlqyer në interpretimin e veprës së Jon Fosse.

No Pic available
  • 2018-09-18

Ema Andrea, aktorja më e mirë e Festivalit Alternativ në Podgoricë

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja më e mirë, me interpretimin e rolit të nënës, tek vepra Nëna dhe fëmija nën regjinë e Dino Mustafiq. Andrea ka shkëlqyer në interpretimin e veprës së Jon Fosse.

Ema Andrea në krahët e një dive
  • 2017-11-21

Ema Andrea në krahët e një dive

Tinka Kurti është përqafuar me aktoren Ema Andrea pas shfaqjes Nëna dhe fëmija i regjisorit boshnjak Dino Mustafiq që këtë javë po vijon të shfaqet në Teatrin e Metropolit. Aktorja e njohur ka qenë një spektatore e shfaqjes dhe pas saj i ka shprehur konsideratat aktores Ema Andrea. Në

No Pic available
  • 2017-09-05

Dino Mustafiq, rikthehet në Tiranë për audicion

Regjisori I njohur boshnjak Dino Mustafiq është rikthyer sërish në Tiranë, pas suksesit me veprën Equus që u ngjit në skenën e Teatrit Kombëtar. Nën shoqërinë e Ema Andreas, Mustafiq ka dëgjuar sot intepretimet e aktorëve meshkuj që hynë në audicion për një rol në shfaqjen Mamaj

No Pic available
  • 2017-03-18

Dino Mustafiq dhe modeli i tij teatror në Tiranë!

Naser Shatrolli Teatri Kombëtar i Shqipërisë, mbrëmë me, 17. 03. 2017, e premte, hapi perdet kombëtare me shfaqjen e regjisorit me nam rajonal e ndërkombëtar nga Bosnja Dino Mustafiq Equus vepër e Peter Shaffer e shkruar në vitin 1973, shikuar nga dimensione dramaturgjike e autorit, frym

5 Djelmoshat dhe Ema Andrea!
  • 2017-02-23

5 Djelmoshat dhe Ema Andrea!

Janë 5 Djelmoshat” ata që rikthejnë në teatër aktoren Ema Andrea. Ajo do të ketë plastikën e kësaj vepre, e cila trajton tema të forta për shoqërinë. Vepra e njohur e Simona Semeniç do të vijë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar më datën 24 shkurt, për të vijuar më p