Rezultate te kerkimit per termin: +Dino

Meta: total 995 / total_found 995 / time 0.000 / keyword[0] dino / docs[0] 995 / hits[0] 1784 /
Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar
  • 2019-02-13

Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar

Policia shqiptare në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane shkatërruan dje 4 grupe kriminale në bazë të hetimeve që zgjasnin prej dy vitesh, me rreth 50 anëtarë në total të këtyre bandave që kishin mbytur me drogë rajonin e Leçes në Itali. Në total janë arrestuar 27 persona n

Lulet e Pranverës/ Nga Cidhja te Bibla, ja pseudonimet e 50 trafikantëve
  • 2019-02-13

Lulet e Pranverës/ Nga Cidhja te Bibla, ja pseudonimet e 50 trafikantëve

Operacioni Lulet e Pranverës që u zhvillua dje nga GdF-ja italiane dhe forcat RENEA në Shqipëri çoi pas hekurave 21 trafikantë, pjesë e 4 grupeve kriminale që kishin trafikuar tonelata me drogë drejt Italisë. Ndërkohë në kuadër të hetimeve që kanë vazhduar për 2 vite janë lëshuar

Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)
  • 2019-01-21

Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)

Rikard Ljarja, një nga emrat më të njohur të kinemasë shqiptare, gjithnjë ka preferuar të flasë pak, për kontributin e tij si regjisor apo skenarist në një pjesë të filmave ku dhe ka interpretuar. Kohët e fundit Ljarja është i njohur për publikun edhe si shkrimtar me romanin Josifop

No Pic available
  • 2019-01-04

Alizoti : Një festë ngjyrash

Ngjyra blu, jeshile, të kuqe, okër, një festë ngjyrash: imazhe bregdetare, aq të dashura për artistin që është rritur në Vlorë, buzë ujrave, që dhe në këto vite të hirta ka ende spërkatjen e dallgëve dhe gjurmët e erërave detare që e kanë përkundur që fëmijë. Një artist f

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

Dino Mustafi sjell një histori mbi të qenurit ndryshe (Foto)
  • 2018-12-24

Dino Mustafi sjell një histori mbi të qenurit ndryshe (Foto)

Regjisori i njohur Dino Mustafic ngjiti në skenën e Teatrit Migjeni në Shkodër shfaqjen “Jugori”. Shfaqja ndërtohet sipas tekstit dramatik Jugori”, e shkruar në vitin 1968 nga autori i madh Gjerman Reiner Werner Fassbinder. Teksti flet hapur dhe ashper për mungesen e gatish

Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit
  • 2018-11-05

Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit

Ema Andrea nderohet me një tjetër trofe. Pos çmimit si aktorja më e mirë e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove në Sarajevë një muaj më parë, aktorja shqiptare është vlerësuar me çmim special në Skupifestival 2018. Juria vendosi që të ndajë edhe një çmim special