Rezultate te kerkimit per termin: +Dionis +Teqja

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] dionis / docs[0] 298 / hits[0] 405 / keyword[1] teqja / docs[1] 348 / hits[1] 529 /
Përplasje mes qendrave tregtare, Megatek i merr peng dy autobusë City Park
  • 2016-08-17

Përplasje mes qendrave tregtare, Megatek i merr peng dy autobusë City Park

Një mosmarrëveshje mes dy qendrave tregtare në Tiranë ka sjellë edhe përshkallëzim të situatës, shoqëruar me vetëgjyqësi. Kështu, "Megatek", e cila ka një kontratë me "City Park" për autobusët që transportojnë punonjësit ka vendosur që t'ua bllokojë pa asnjë paralajmërim tri

No Pic available
  • 2016-08-15

Skandal vetëgjyqësie nga Megatek kundrejt City Park

Në pritje të zbatimit të reformës në drejtësi ku shqiptarët presin të ketë drejtësi të barabartë për të gjithë, ka ende sipërmarrës që mendojnë se mund të veprojnë me vetëgjyqësi, në kundërshtim me çdo ligj apo kontratë të nënshkruar në mënyrë të vullnetshme mes pal

Përplasje mes drejtuesve të Megatek dhe City Park, merren peng dy autobusë
  • 2016-08-15

Përplasje mes drejtuesve të Megatek dhe City Park, merren peng dy autobusë

Në pritje të zbatimit të reformës në drejtësi ku shqiptarët presin të ketë drejtësi të barabartë për të gjithë, ka ende sipërmarrës që mendojnë se mund të veprojnë me vetëgjyqësi, në kundërshtim me çdo ligj apo kontratë të nënshkruar në mënyrë të vullnetshme mes p

20-Vjetori i Fondit Shqiptaro-Amerikan, 110 milionë dollarë në 77 investime në 40 shoqëri
  • 2015-10-10

20-Vjetori i Fondit Shqiptaro-Amerikan, 110 milionë dollarë në 77 investime në 40 shoqëri

TIRANE, 8 Tetor/ATSH/- Fondi Shqiptaro-Amerikan i Ndërmarrjeve (AAEF) ka kremtuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë 20-vjetorin e themelimit të tij në Shqipëri.Në ceremoninë gala të zhvilluar në ambientet e Pallatit të Brigadave, kanë marrë pjesë përfaqësuesit më të lartë të shtetit

No Pic available
  • 2013-10-16

Basha jep miliona për firmën e kunatit duke përdorur procedurën e negocimit

Erion Isufi (Kunati) dhe Dionis Teqja Kunati i Lulzim Bashës, Erion Isufi, vazhdon të jetë njeriu që përfiton llokmat kryesore nga bizneset e Bashkisë së Tiranës. E përditshmja Dita shkruan për një skandal të radhës nga Basha, që ka nisur të japë miliona duke përdorur procedurën

No Pic available
  • 2013-10-09

Stafi i Kunatit shkatërron fushatën e Stratobërdhës në Korçë

Erion Isufi (Kunati) dhe Dionis Teqja Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Korçës ka hyrë në një spirale konflikti me mbështetësit e tij për shkak të të dërguarës së Kunatit nga Tiranam e cila po imponohet si menaxherja e fushatës së tij. Odeta, siç njihet ndryshe vaj

No Pic available
  • 2012-09-08

Bashkia: Akuzat për kunatin janë trillime. Nuk do ndalemi në shërbim të qytetarëve

Erion Isufi (Kunati) dhe Dionis Teqja Bashkia e Tiranës reagoi pasi Partia Socialiste sulmoi ashpër Lulzim Bashën për çështjen e mbeturinave dhe ngritjen e një fabrike përpunimi nga kunati i Bashës, Erion Isufi. Në një njoftim shumë të shkurtër, tipik për Bashën, njeri