Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomatt

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] diplomatt / docs[0] 64 / hits[0] 74 /
No Pic available
  • 2017-12-17

Merkel: Brexit, tani e tutje edhe më i vështirë

Kryetart e qeverive dhe t shteteve t 27 vendeve antare t BE-s dhan sinjalin pr vazhdimin e negociatave t Brexit. Merkel paralajmron pr m shum probleme n fazn e dyt dhe shpreson t ruhet uniteti. N konferencn e prfundimtare t shtypit n samitin e BE-s n Bruksel Angela Merkel dhe Emmanuel Macron dhan nj

No Pic available
  • 2017-12-16

Brexit Ktej e tutje do t jet e vshtir

Kryetart e qeverive dhe t shteteve t 27 vendeve antare t BE-s dhan sinjalin pr vazhdimin e negociatave t Brexit. Merkel paralajmron pr m shum probleme n fazn e dyt dhe shpreson t ruhet uniteti. N konferencn e prfundimtare t shtypit n samitin e BE-s n Bruksel Angela Merkel dhe Emmanuel Macron dhan nj

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat
  • 2010-09-02

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat

Rama, takime me deputett e 12 qarqeve pr strategjin e re Partia Socialiste nis hartimin e strategjis pr sesionin e ri parlamentar. Deputett e Tirans dhe t Durrsit t spektrit t majt jan takuar dje n selin roz me kreun e partis, pr t diskutuar strategjin dhe linjn politike q do t ndjek Partia Socialis

No Pic available
  • 2010-08-31

Edhe Ivanoviç përmend vijat e kuqe

Qndrimi Autoritetet serbe kan pranuar t rihapin shtjen e projektrezoluts pr Kosovn, t paraqitur n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, pas nj trysnie diplomatike t nj numri vendesh antare t BE-s. Mirpo zyrtart serb thon se asnj rezolut e re nuk mund t ndryshoj qasjen e Serbis ndaj “trsis toksore&r

No Pic available
  • 2010-08-30

MPJ: Kriteret e reja për ambasadorët

Belortaja: Diplomatt e rinj, me CV akademike t specifikuar dhe rezultate Reformimi i diplomacis shqiptare duket se do t prfshij edhe arsimimin e prfaqsuesve shqiptar kudo npr bot. Pak dit pas mbylljes s Konferencs s Ambasadorve, zvendsministri i Jashtm, Selim Belortaja, deklaroi se masteri n ekonomi

No Pic available
  • 2010-08-29

Rregulla të reja për diplomatët, kriter masteri në ekonomi

Masteri n ekonomi do t bhet shum shpejt nj kriter i detyrueshm n przgjedhjen e ambasadorve shqiptar n bot. Pas porosis s kryeministrit Berisha, zv/ ministri i Jashtm Selim Belortaja n nj intervist pr Alsat shprehet se ky lloj arsimimi do t prfshihet n paketn e kushteve q duhet t plotsojn diplomatt p

No Pic available
  • 2010-08-27

Shqipëria ndryshoi, rruga e hapur për në BE

Shqipëria ndodhet sot në një periudhë të rëndësishme të historisë së saj, ndoshta të paimagjinuar disa vite më parë. <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination: