Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomatt

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.544Z

Venezuela dbon diplomatt kolumbian

Vetëm pak orë nga deklarata e presidentit të Venezuelës Hugo çavez për shkëputje të marrëdhënieve diplomatike më Kolubinë, Karakasi zyrtar dëbon edhe diplonatët e Bogotas. Autoritetet e Venezuelës nëpërmjet ministrit të Jashtëm Nikolas Maduri i dhanë 72 orë kohë dipl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.172Z

Turqia e plotëson zbrazëtirën në Ballkan

Lidert e Turqis, t Serbis dhe t vendeve t tjera t Ballkanit u tubuan kt fundjav n prkujtim t 15-vjetorit t masakrs s Srebrenics n Bosnj-Hercegovin, n nj ngjarje, e cila nga zyrtart turq shihet si kurorzim n fushatn diplomatike rajonale t Ankaras. Dhjetra-mijra njerz u mblodhn t dieln pr ta prkujtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.350Z

Topi takim me ambasadorin spanjoll Montobio

Nj dit nga miratimi i rezoluts pr Shqiprin n asamblen Parlamentare t Kshillit t Europs, Presidenti i Republiks, Bamir Topi u takua me Ambasadorin spanjoll Manuel Montobio de Balanse, me cilsin e Presidencn s radhs s BE-s dhe prfaqsuesin e Delegacionit t Komisionit Europian n Tiran, Luixhi Bruza. Dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

SHBA: Shqipria rrezikon NATO-n

Prpjekjet e qeveris pr t kontrolluar sistemin e drejtsis dhe at t votimit, n prag t zgjedhjeve t ardhshme jan vn n qendr t kritikave t zyratarve t lart amerikan. Sipas burimeve diplomatike t rezervuara t prononcuara pr TCH, msohet se SHBA ka reaguar ndaj ktyre prpjekjeve t qeveris s Tirans zyrtare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Projektligji i SHISH-it, Borchardt: Palët të gjejnë kompromis

Parlamenti e ka shtyr deri n shtator miratimin e projektligjit t SHISH-it, por diplomatt e huaj vazhdojn t’i kushtojn vmendje ksaj shtjeje, duke krkuar q t ket kompromis politik pr nj ligj t till. I ndodhur n Kor pr nj vizit, ambasadori i Gjermanis, Bernard Borchardt kakome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.172Z

Shprthim n Damask

Ministri i Brendshm i Siris ka njoftuar sot se nj shprthim ka ndodhur n Damask, ndrsa dshmitart theksuan se n shnjestr t tij sht vn nj autobus me pelegrin nga Irani dhe dyshohet se kan humbur jetn s paku 17 persona. Ministri i Brendshm, Said Sammour, theksoi se ende nuk dihen shkaqet e shprthimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Bamir Topi: Dialogu pa fund dhe pa zgjidhje, jo racional

Presidenti i Republiks paralajmron partit: T’i hapin rrug integrimit Presidenti Bamir Topi krkoi rinisjen e dialogut politik pr gjetjen e kompromisit t prbashkt mes dy partive kryesore. Kreu i shtetit, krahas porosive q dha pr diplomatt shqiptar n Konferencn e Ambasadorve, prcolli dje edhe lek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama