Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomen

Meta: total 348 / total_found 348 / time 0.000 / keyword[0] diplomen / docs[0] 348 / hits[0] 435 /
Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te
  • 2018-04-15

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te

Ylli Demneri Nje tavoline, dy karrike te vjetra dhe kater meshtekna. Feneri eshte i varur ne njeren nga deget. Dielli nuk duket (si projektoret ne teater), por rrezet e tij ndricojne fort syprinen e tavolines dhe konturet e karrikeve. Hijet e meshteknave zgjaten mbi toke. Lisharesja, pak me tutje, l

Meta(l)ik!
  • 2017-02-27

Meta(l)ik!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Nuk e kemi vënë re por kur Gadishulli dremiste mbi rehatinë provizore, ajo shkëndija e vogël që shpertheu na dukej qesharake. Une kam qenë më i vogel sesa sot dhe skepticizmin e kisha më të madh se mosha por sot që

Erdogan po pergatitet per gjakderdhje
  • 2016-11-03

Erdogan po pergatitet per gjakderdhje

Transmetuar me 02112016 - 2045 Nga Michael Rubinbr br Presidenti i Turqise Rexhep Tajjip Erdogan tentativen e deshtuar te grushtit te shtetit te 15 korrikut e cilesoi nje dhurate nga Zoti Qeveria turke menjehere beri pergjegjes per tentativen e grushtit te

Rolet dhe puna e tij lane gjurme 16 vjet pa aktorin e regjisorin Petrit Llanaj
  • 2016-11-03

Rolet dhe puna e tij lane gjurme 16 vjet pa aktorin e regjisorin Petrit Llanaj

Transmetuar me 03112016 - 1058 Kur nga jeta largohet nje aktor zakonisht degjojme te thuhet se ai eshte larguar fizikisht por rolet ne filma apo edhe ne teater e perjetesojne ate sa here qe ato shfaqen Keshtu edhe pse ai eshte larguar nga jeta 16 vite me par

12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turq
  • 2016-10-26

12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turq

Transmetuar me 26102016 - 1335 Kjo analize nga Michael Rubin  eshte publikuar nga American Enterprise Institute me titullin 12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turqbr br Liria e shtypit ka qene nje nga viktimat kry

Rama Hyrja ne universitet do veshtiresohet rrisim pagat per pedagoget
  • 2016-10-24

Rama Hyrja ne universitet do veshtiresohet rrisim pagat per pedagoget

Transmetuar me 24102016 - 1213 Tirane 24 tetor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama thote se eshte trasheguar nje sistem arsimor vetem me nje korsi ku e gjithe gjenerata ecen ne nje korsi nga klasa e pare ne universitetbr br Ne nje ta

No Pic available
  • 2016-07-17

Përse kjo dashuri e shqiptarëve ndaj Erdoganit?

Nga Blendi Fevziu  Ishte befasuese, por jo e papritur. Grushti i shtetit ne Turqi, mori vemendjen e shqiptarve, me shume se cdo event tjeter nderkombetar. Me shume se sa zgjedhjet amerikane, me shume se sa dalja e Britanise se Madhe nga Bashkimi Europian madje edhe me shume se sa gjithe eventet pol