Rezultate te kerkimit per termin: +Disavantazhet

Meta: total 216 / total_found 216 / time 0.000 / keyword[0] disavantazhet / docs[0] 216 / hits[0] 246 /
Temperaturat e larta, kujdesi që duhet të tregojmë
  • 2017-06-05

Temperaturat e larta, kujdesi që duhet të tregojmë

I nxehti ka ardhur zyrtarisht, por nëse nga pikëpamja e modës është një avantazh pasi lehtësohemi nga rrobat e dimrit, nuk mungojnë edhe disavantazhet, që janë të shumta si: dehidratim, vështirësi me tretjen e ushqimeve dhe shqetësime me barkun e stomakun. Për të qenë të përgatit

KOT LODHET SALI ZIU, VETTINGU NUK DO TË NDALET
  • 2017-04-11

KOT LODHET SALI ZIU, VETTINGU NUK DO TË NDALET

Spartak NGJELA Tani në Shqipëri ka përfunduar gjithçka: koha korruptive dhe abuzuese fillon të bëjë dorëzimet. Sepse nuk kishte si të mbyllej ndryshe një luftë e cila ka qenë një politikë e korruptuar primitive. Kjo politikë në fakt është drejtuar nga një verb infantil që e nisi

Çfarë tregon ngjyra e syve për personalitetin e njeriut
  • 2017-04-07

Çfarë tregon ngjyra e syve për personalitetin e njeriut

Të gjithë tërhiqen nga e bukura sa i takon ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, jeshilë apo të kaltër, të gjitha kanë avantazhet dhe disavantazhet e tyre Syve u drejtohemi zakonisht si pasqyra e shpirtit dhe ata janë një pjesë e rëndësishme e personalitetit dhe karakterit ton

No Pic available
  • 2017-03-04

Djali i politikanit shqiptar: Moda, kinemaja dhe politika, çfarë vendi zënë në planet e mia

Është 14 vjeç, 180 cm i gjatë, flet katër gjuhë të huaja dhe po projekton të ardhmen si aktor Hollywood­i. David Prifti është djali me shumë hobe i ish­-ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti. Së fundi ai ka bërë për vete ndjekësit e tij në profilet v

Biçikleta i bën mirë shëndetit
  • 2017-02-14

Biçikleta i bën mirë shëndetit

Biçikleta u bën mirë të gjithëve dhe ka një mori avantazhesh për gratë. E rëndësishme është që të respektohen rregullat e qarkullimit rrugor dhe të ngitet mirë. Më poshtë mund të lexoni këshillat për avantazhet dhe disavantazhet e saj. Të mirat e çiklizmit Të mirat e biçikl

Shkencëtarët zbulojnë moshën ideale për të pasur fëmijë
  • 2017-01-04

Shkencëtarët zbulojnë moshën ideale për të pasur fëmijë

Të rritësh një fëmijë është një udhëtim i mrekullueshëm që mund të sjellë lumturi, por edhe sfida e shqetësime në varësi të moshës tënde. Kështu që është mirë të dish cila është mosha e duhur për tu bërë nënë. Një studim i ri ka zbuluar se të sjellësh në jetë nj

No Pic available
  • 2017-01-02

Gazetari hollandez: Bankat drejtohen keq. Britania tani është si Shqipëria

Gazetari Hollandes Loris Luyendijk ishte i ftuari i radhës në Tonight Ilva Tare në RTV Ora News. Ai ralizoi një projekt për ekonominë dhe financat botërore. Në intervistën ekskluzive ai foli për librin e tij  dhe për krizën financiare. Loris Luyendijk thotë se ka intëervistuar shumë