Rezultate te kerkimit per termin: +Disha

Meta: total 576 / total_found 576 / time 0.000 / keyword[0] disha / docs[0] 576 / hits[0] 956 /
Shqiptarët qëllojnë me armë bashkatdhetarin dhe e hedhin në lumë
  • 2019-01-06

Shqiptarët qëllojnë me armë bashkatdhetarin dhe e hedhin në lumë

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë në Venecia të Italisë, pasi qëlluan me armë për të vrarë një 25 vjeçar po me origjinë shqiptare. I riu u qëllua me një plumb në barkë dhe të bindur se ai kishte ndërruar jetë, shqiptarët e kanë hedhur atë në lumë. Por, i

Burg për Hektor Xhecuka, Prokuroria: Ska dyshime, ai vrau Emiljano Bocin
  • 2018-11-08

Burg për Hektor Xhecuka, Prokuroria: Ska dyshime, ai vrau Emiljano Bocin

Gjykata e Tiranës i komunikoi të enjten masën e sigurisë arrest me burg Hektor Xhecukës, 30-vjeçarit të akuzuar për vrasjen e Emiljano Bocit dhe plagosjen e mikut të viktimës, ngjarje kjo e ndodhur në janar të këtij viti në kryeqytet. Me kërkesë të prokurorisë, Gjykata e Tiranës k

Zbardhet vrasja e ndodhur me 14 Janar, arrestohet një i dyshuar
  • 2018-11-05

Zbardhet vrasja e ndodhur me 14 Janar, arrestohet një i dyshuar

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë identifikojnë autorin e dyshuar të  ngjarjes se ndodhur më 14 Janar 2018 ku mbeti i vrarë Emiljano Boçi. Kapet dhe vihet në pranga Tori (Hektor) Xhecuka, 30 vjeç, lindur në Burrel dhe banues në Tiranë, për ve

20 piktura të realizuara gjatë javës arbëreshe
  • 2018-08-06

20 piktura të realizuara gjatë javës arbëreshe

Instituti i Librit dhe i Promocionit, në bashkëpunim me Bashkinë San Giorgio Albanese, në provincën e Kozencës në Itali, në datat 21-29 korrik 2018, organizuan edicionin e dytë të projektit Java arbëreshe 2018, në kuadër të një projekti edhe më të madh rajonal Festa dei popoli (Fes

Spitalet, më shumë sanitare e staf, sesa mjekë
  • 2018-04-26

Spitalet, më shumë sanitare e staf, sesa mjekë

Fiks Fare vëzhgoi disa spitale rajonale dhe bashkiake, ku rezultoi se më shumë kishte sanitare dhe staf mbështetës sesa mjekë. Shërbimi spitalor në Shqipëri përbëhet nga 5 spitale universitare, 11 rajonale dhe 24 bashkiake. Fondi i Kujdesit Shëndetësor, vit pas viti analizon koston mesa

No Pic available
  • 2018-04-02

Duhej të rehabilitonte degën e Shkumbinit, nxjerr e shet inerte pa leje

Fiks Fare iu rikthye temës së shfrytëzimit pa kriter të shtretërve të lumenjve, ku subjekte dhe individë punojnë pa leje nga organet shtetërore. Për rrjedhojë, çdo vit mijëra banesa, troje dhe tokë bujqësore mbulohen nga uji, duke shkaktuar dhjetëra miliona euro dëme. Kontrollet e i

Vrasja e Emiljano Bocit, dyshohet për hakmarrje ose drogë
  • 2018-01-15

Vrasja e Emiljano Bocit, dyshohet për hakmarrje ose drogë

Policia e Tiranës po heton dy pista të mundshme mbi ekzekutimin e Emiljano Bocit dhe plagosjen e shokut të tij Melvin Disha. E para lidhet me një hakmmarje të mundshme pasi 32 vjeçari është pëfshirë në një konflikt mes disa personave në vitin 2010 ku u akuzua dhe u dënua për tentativ