Rezultate te kerkimit per termin: +Dishnic

Meta: total 234 / total_found 234 / time 0.000 / keyword[0] dishnic / docs[0] 234 / hits[0] 308 /
Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!
  • 2019-04-09

Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!

Diplomacia shqiptare ka një jetëshkrim me histori suksesi modeste, por edhe një listë relativisht të gjatë skandalesh dhe incidentesh, ku protagonistë në një masë të madhe kanë qenë mbajtës së pasaportës diplomatike, apo zyrtarë të tjerë që kanë abuzuar me detyrën për të cil

No Pic available
  • 2019-03-10

Korça kundër TEC-it, Sotiraq Filo letër dy ministrave: Mos e aprovoni projektin!

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo është kundër ndërtimit të TEC-it në Korçë. Qëndrimin e tij kundër ai e ka shprehur përmes një letre drejtuar ministrit të Mjedisit, Blendi Klosi dhe ministres së MEI, Belinda Balluku. Ai kërkon refuzimin e kërkesës së kompanisë GPP p

Si i shpëtoi atentatit në Korçë 29-vjeçari dhe e shkuara e tij
  • 2019-02-25

Si i shpëtoi atentatit në Korçë 29-vjeçari dhe e shkuara e tij

Një atentat i dështuar me armë zjarri u shënua mbrëmjen e kësaj të diele në lagjen nr.4 në qytetin e Korçës. Ngjarja u shënua rreth orës 21.45, por fatmirësisht nga të shtënat me breshëri kallashnikovi në drejtim të automjetit tip Touareg me targa AA915KP, nuk pati të lënduar, p

Tronditet Korça, grabiten tre biznese brenda natës
  • 2019-01-23

Tronditet Korça, grabiten tre biznese brenda natës

Tre grabitje njëra pas tjetrës janë shënuar gjatë natës duke zbardhur e mërkura, në Korçë. Gjatë natës, në fshatin Bulgarec, Korçë, në banesën dhe biznesin privat furrë buke, të një shtetasi, persona të paidentifikuar dyshohet se kanë vjedhur një sasi parash. Gjithashtu në ak

No Pic available
  • 2018-07-26

Kontrabandë me pijet, arrestohen tre doganierë në Kapshticë

Policia ka arrestuar tre doganierë në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Gjithashtu në pranga ranë edhe tre persona të tjerë. Sipas policisë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i doganierëve: Floben Guxho, 46 vjeç, banues në T

No Pic available
  • 2018-03-30

Korçë, 19-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Korçës, ku një vajzë e re i ka dhënë fund jetës me fostoksinë. Kanë qenë familjarët e saj që e kanë gjetur në gjendje të rëndë shëndetësore në mesnatë dhe e kanë dërguar në spital, por aty ajo ka ndërruar jete. Nuk dihen

Aksion si në filma/ Tronditet Korça, dy të rinj qëllojnë me breshëri automatiku
  • 2017-11-27

Aksion si në filma/ Tronditet Korça, dy të rinj qëllojnë me breshëri automatiku

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në një lokal me muzikë live i cili alarmoi qytetin e Korçës pas breshërisë të plumbave. Më datë 25.11.2017, në aksin rrugor Korçë-Dishnicë, jemi njoftuar së në drejtim të një lokali me muzikë live, është qëlluar