Rezultate te kerkimit per termin: +Disiplins

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] disiplins / docs[0] 24 / hits[0] 32 /
No Pic available
  • 2014-05-29

Gjobat i kthehet në bumerang rrugores,tronditet kupola e policisë, përjashtohen 22 efektivë

Tiranë- Rrufe në qiell të hapur. Një furtunë që ka tronditur nga themelet të gjithë kupolën e policisë rrugore të Tiranës. 22 efektivetë qarkullimit rrugor janë përjashtuar nga policia, ndërsa kreu i komisariatit Dritan Bona dhe 5 komandantët e trafikut të kryeqytetit janë pezullu

Furtunë në Policinë Rrugore/ Masa për kupolën drejtuese, 13 policë përjashtohen
  • 2014-05-29

Furtunë në Policinë Rrugore/ Masa për kupolën drejtuese, 13 policë përjashtohen

Policia Rrugore e kryeqytetit është prekur nga një furtunë shkarkimesh dhe përjashtimesh. Mësohet se kupola drejtuese e kësaj policie është ndëshkuar me masa, ndërkohë që janë përjashtuar 13 oficerë policie. Shefi i Qarkullimit Rrugor të Tiranës Dritan Bonaj, është ulur me nj

No Pic available
  • 2010-09-02

Urdhri i Burgajt, përdhoset uniforma në tualetet e policisë

Institucionet policore nuk jan prgatitur t gjitha me dhoma zhveshje Urdhri i Hysni Burgajt pr punonjsit e policis q t mos veshin uniformn jasht shrbimit ka hyr n fuqi dje. Por, kreu i policis nuk ua ka krijuar kushtet, ashtu si kishte deklaruar, duke i ln efektivt t ndrrohen npr qoshet e godinave po

No Pic available
  • 2010-08-31

Dy javë pezullim dhe gjobë për Bylisin

Dhuna Rithirret n detyr Komisioni i Disiplins, t cils i sht dashur t ndshkoj dhunn q, edhe pse me doza m t vogla, nuk mungoi as n javn II t Superiores. “Kt her Arena ishte n Ballsh, ku Bylis vendas u mund me rezultatin 1-2 nga Elbasani. Nj gj e till nuk u prtyp dot nga tifozeria vendase, e ci

No Pic available
  • 2010-08-27

Uniformat, policët: Do zhvishemi publikisht

Kreu i policis: Do i krijojm kushtet. Polict kan nevoj vetm pr nj dhom Femrat n polici, m t indinjuarat: Krkojm dhoma t veuara N ligjin e policis sht sanksionuar se punonjsi i policis prdor uniformn, shenjat dhe simbolet e policis vetm gjat kryerjes s detyrs. Kjo sht prforcuar m shum nga nj urdhr i

No Pic available
  • 2010-08-27

Tirana kërkon 3 pikë në Vlorë

Superiore Ndeshja ndaj Flamurtarit sht nj sfid pr t mos u humbur Ndrsa u la pas nj jav e par e shmtuar e Kategoris Superiore, pr shkak t incidenteve t dhunshme n disa ndeshje, t cilat u pasuan edhe nga vendime t ashpra t Komisionit t Disiplins, sot starton java e dyt. N stadiumin “Flamurtari&

No Pic available
  • 2010-08-26

FSHF, plumb për plumb dhunës

Disiplina: Besa, Sknderbeu, Vllaznia, Elbasani, viktimat e ndshkimeve t ashpra FSHF i prgjigjet “plumb pr plumb” fenomenit t javs s par t kampionatit t 72, dhuns s vrejtur n ndeshjen Besa-Sknderbeu, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Ndrkoh q nuk kan shptuar pa u lagur edhe ekipi i Tira