Rezultate te kerkimit per termin: +Disiplinori

Meta: total 138 / total_found 138 / time 0.000 / keyword[0] disiplinori / docs[0] 138 / hits[0] 152 /
Dhuna ndaj gjyqtarit, Disiplina masakron Këlcyrën
  • 2017-12-15

Dhuna ndaj gjyqtarit, Disiplina masakron Këlcyrën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit këtë herë nuk kurseu klubin e Këlcyrës, pas ngjarjeve të ndodhura në ndeshjen me Përmetin e fundjavës së shkuar, ku u dhunua gjyqtari kryesor i ndeshjes Albi Paço. I mbledhur këtë të premte, Disiplinori vendosi që të për

FIFA, gjobë dhe 2 ndeshje pezullim për Berishën
  • 2016-12-19

FIFA, gjobë dhe 2 ndeshje pezullim për Berishën

Pezullim dhe gjobë për Etrit Berishën nga Fifa. Ai episod i shumëdiskutuar me Zahev gjatë ndeshjes me Izraelin ku u ndëshkua me karton të kuq do ti kushtojë më tepër gardianit të shtyllave kuqezi. Federata Shqiptare e Futbollit bëri të ditur se Komisioni i Disiplinës në Fifa në mbled

Kukësi, me tifozë ndaj Austrisë së Vjenës
  • 2016-07-10

Kukësi, me tifozë ndaj Austrisë së Vjenës

UEFA pranon kërkesën e klubit verilindor për sfidën e turit të dytë eliminator Kukësi rigjen tifozët për ndeshjet në Europa League. UEFA pranoi kërkesën e klubit verilindor, për të hapur dyert e stadiumit, në sfidën e turit të dytë eliminator, ku të besuarit e Hasan Likës do të

Titulli dhe mbijetesa ndezin Superioren
  • 2016-03-13

Titulli dhe mbijetesa ndezin Superioren

Partizani pret nesër Skënderbeun në Qemal Stafa. Vllaznia dhe Tirana luajnë Derbin e Shqipërisë Kampionati shqiptar ka hyrë në një fazë mjaft delikate, ku objektivat e skuadrave mund të marrin drejtimin e duhur ose jo në javën e 26-të që luhet sot dhe nesër. Edhe pse mbeten 11 ndesh

Partizani me trajner të ri, vjen Agostineli
  • 2015-12-29

Partizani me trajner të ri, vjen Agostineli

Italiani zë vendin e Starovës, i cili “gradohet” këshilltar i presidentit Ermal Kuka Vendi i dytë në klasifikim në gjysmën e sezonit, vetëm 3 pikë larg Skënderbeut kryesues, nuk i ka mjaftuar presidentit të Partizanit, Gazment Demi, i cili ka vendosur të bëjë ndryshimin e r

Juventus rrezikon 2 pikë penalizim
  • 2015-12-11

Juventus rrezikon 2 pikë penalizim

Komisioni i Disiplinës në Federatën Italiane të Futbollit ka nisur procesin hetimor ndaj Juventusit, Udineses dhe Genoas. klubi bardhezi dhe dy drejtuesit, Marotta dhe Paratici akuzohen për parregullsi në transferime. Skuadra kampione e Italisë dhe dy drejtuesit ja

Dënim i rëndë për Taulant Xhakën
  • 2015-09-25

Dënim i rëndë për Taulant Xhakën

Federata Zvicerane e Futbollit përdor “dorë të rëndë” ndaj Taulant Xhakës. Mesfushori u pezullua për katër javë në Superligën helvete, pas episodit në humbjen 4-3 që Basel pësoi në fushën e Young Boys.