Rezultate te kerkimit per termin: +Diskriminimit

Meta: total 1000 / total_found 2601 / time 0.001 / keyword[0] diskriminimit / docs[0] 2601 / hits[0] 3568 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Sdo më zërë gjumi deri më 25 qershor..

Nga Gjirokastra gjatë një takimi elektoral, kryeministri Edi Rama u bëri thirrje grave të Qarkut të Gjirokastrës që të votojnë Partinë Socialiste edhe për shkak të diskriminimit sipas tij nga PD-ja për shkak se nuk ka asnjë kandidate femër në këtë qark. Rama: Nuk do të më zërë

No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Ata që ju tregojnë platforma shohin vetëm tepsinë e pushtetit

Duke u kërkuar votën në Qarkun e Gjirokastrës, kryeministri Edi Rama tha se e vetmja mundësi për të rrëzuar sistemin 27 vjeçar është që Partia Socialiste të marrë aq mandate sa të mos bëjë koalicion me partitë e tjera. Sipas Ramës, ajo që nuk duket në televizion është turpi i

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar
  • 2017-06-11

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar

Ju keni lindur në një vend të vogël, që për shumë vite ka qenë i izoluar. Si ka ndikuar ky fakt në jetën tuaj si grua? Madhësia e vendit ku lind, për mua nuk matet me kilometra katrorë, po me ngjarjet e kohës që jeton! Në këtë sens unë, si i gjithë brezi im, pata fatin të jeto

No Pic available
  • 2017-06-05

Basha në Kukës me tezën e diskriminimit krahinor, Rama ne Poliçan me atë gjinor

Basha premton se do të jetë një kryeministër i ekonomisë dhe i punës dhe jo një kryeministër i fasadës apo ekraneve. Nga ana tjetër Rama kërkon mandat të plotë më 25 qershor për të vijuar reformat që ka nisur në këtë 4 vjeçar. Basha përdori tezën e diskriminimit krahinor, ndë

No Pic available
  • 2017-06-04

Nga Linda Rama/ Ne gratë, kemi në dorë ti japim formë të ardhmes!

Miqve që vizitojnë për herë të parë Shqipërinë, dëshiroj tiu them se gjendeni në një vend, ku siç thote im shoq, nuk duhet ardhur asnjëherë po ku nëse vjen, asnjëherë nuk ndodh të mos duash të kthehesh. Kujt prej jush, nuk i ndodhi që ta gjente këtë vend krejt të ndryshëm nga

Djemtë kanë 5 herë më shumë gjasa të kenë autizëm sesa vajzat
  • 2017-04-02

Djemtë kanë 5 herë më shumë gjasa të kenë autizëm sesa vajzat

Dita Botërore e Autizmit është vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, në vitin 2007, më tepër si një përpjekje për ti dhënë fund diskriminimit ndaj personave me autizëm. Kjo ditë është vendosur në 2 prill dhe është përfshirë në axhendën e zhvillimit t

No Pic available
  • 2017-03-30

Donald Lu: Fuqizimi i grave, gjë e mirë edhe për burrat

Rrjeti i fuqizimit të gruas në Shqipëri organizoi një ekspozitë fotografish dhe solli dëshmi grash dhe vajzash jeta e të cilave ka ndryshuar nga vështirësitë e kaluara. Në aktivitet mori pjesë edhe ambasadori i SHBA, Donald Lu, i cili solli shembullin e një vajze indiane e përdhunuar d