Rezultate te kerkimit per termin: +Diskursit

Meta: total 272 / total_found 272 / time 0.000 / keyword[0] diskursit / docs[0] 272 / hits[0] 318 /
No Pic available
  • 2017-01-18

Hasani: Serbia llogarit trazira pas Gjykatës Speciale

Serbia dëshiron që ta ruaj gjendjen e tensionuar në Kosovë me shpresën që kur të fillojë punën Gjykata Speciale, situata të dalë jashtë kontrolli, siç kishte ndodhur në vitin 2004, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Enver Hasani, profesor i të Drejtës dhe Marrëd

Mbrojtja trashëgoi 16 mln euro borxhe koncertesh e përgjuesish, tani dyfishim misionesh, patrullim në Egje, dinjitet ushtaraku
  • 2016-12-02

Mbrojtja trashëgoi 16 mln euro borxhe koncertesh e përgjuesish, tani dyfishim misionesh, patrullim në Egje, dinjitet ushtaraku

Nga Mimi Kodheli* Diskutimin tim të sotëm mbi projekt buxhetin e vitit 2017 do doja ta bëja nisur nga një këndvështrim i ndryshëm prej diskursit klasik parlamentar, ku pala qeverisëse lëvdon dhe pala opozitare kundërshton, me apo pa argumenta politike apo shifrore. Në qeverisjen e më

No Pic available
  • 2016-11-05

Flet Baton Haxhiu: Pse nuk u ndjeva komod në emisionin me Ramën

Gazetari Baton Haxhiu, drejtues i emisionit Zona e Debatit në Klan Kosova ku kryeministri shqiptar pati një përballje nervoze me analistët, mendon se debati i Ramës me analistët në Prishtinë, duket si përkëdhelje, krahasuar me ashpërsinë e debatit në Tiranë Ndonëse, e llogarisja në s

Rama dhe analistët
  • 2016-10-30

Rama dhe analistët

Nga Jon Leka* External point of view: Panelistët në «Zona e Debatit» nuk dështuan ngase nuk dinin, por ngase nuk ishin vetja, sepse operonin me akuza për çështje të paqena dhe që ua servuan ata që nuk ishin në debat dhe ata që në fund u pajtuan dhe dolën fitues. Pse ata, mediat dhe

No Pic available
  • 2016-10-20

Shkullaku shkruan: Të hysh në konflikt prej Edi Ramës

“Tendenca për të devijuar një nevojë politike të Edi Ramës, (të ndërthurrur me trillet e një stari), në një debat identitar shqiptar- kosovar, rrezikon të krijojë një konflikt të paarsyeshëm dhe pa bazë reale mes Shqipërisë dhe Kosovës” shkruan analisti Armand Shkulla

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht
  • 2016-10-20

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht

Armand Shkullaku ia vë fajin Edi Ramës, për debatin e fundit Tiranë-Prishtinë. Sipas tij, Rama ka folur për Kosovën në Beograd, duke u nisur nga interesa politike ditore në Shqipëri. Në vizitën e tij periodike në Serbi, kryeministri shqiptar nuk ka bërë më shumë se sa disa nga pa

DEBATI/ Në TV Klan shfaqet një shqiponjë naziste e flamurit kombëtar
  • 2016-10-18

DEBATI/ Në TV Klan shfaqet një shqiponjë naziste e flamurit kombëtar

Një shfaqje kërcimi që zhvillohet në TV Klan, ka shkaktuar debate të shumta. Jo për shkak të garës, por për shkak të veshjes. Nard Ndoka, një nga konkurrentët e kësaj shfaqje, është shfaqur i veshur me një bluzë sipër së cilës ndodhej shqiponja e flamurit kombëtar, por me sim