Rezultate te kerkimit per termin: +Diskursit

Meta: total 268 / total_found 268 / time 0.000 / keyword[0] diskursit / docs[0] 268 / hits[0] 314 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Shkullaku shkruan: Të hysh në konflikt prej Edi Ramës

“Tendenca për të devijuar një nevojë politike të Edi Ramës, (të ndërthurrur me trillet e një stari), në një debat identitar shqiptar- kosovar, rrezikon të krijojë një konflikt të paarsyeshëm dhe pa bazë reale mes Shqipërisë dhe Kosovës” shkruan analisti Armand Shkulla

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht
  • 2016-10-20

Shkullaku: Rama shkoi si zvezdë në Beograd, por kosovarët skanë pse e marrin seriozisht

Armand Shkullaku ia vë fajin Edi Ramës, për debatin e fundit Tiranë-Prishtinë. Sipas tij, Rama ka folur për Kosovën në Beograd, duke u nisur nga interesa politike ditore në Shqipëri. Në vizitën e tij periodike në Serbi, kryeministri shqiptar nuk ka bërë më shumë se sa disa nga pa

DEBATI/ Në TV Klan shfaqet një shqiponjë naziste e flamurit kombëtar
  • 2016-10-18

DEBATI/ Në TV Klan shfaqet një shqiponjë naziste e flamurit kombëtar

Një shfaqje kërcimi që zhvillohet në TV Klan, ka shkaktuar debate të shumta. Jo për shkak të garës, por për shkak të veshjes. Nard Ndoka, një nga konkurrentët e kësaj shfaqje, është shfaqur i veshur me një bluzë sipër së cilës ndodhej shqiponja e flamurit kombëtar, por me sim

Autori Enver
  • 2016-08-27

Autori Enver

Nga Ardian Vehbiu Ja një kokëçarje e vogël për historianët dhe studiuesit e autorësisë në letrat shqipe: i ka shkruar vërtet Enver Hoxha të gjitha materialet që janë botuar nën emrin e tij si autor? Pyetja nuk ka natyrë sensacionalistike. Vepra e botuar e Hoxhës vjen si shumëlloj

Gënjeshtar dhe politikanët
  • 2016-07-11

Gënjeshtar dhe politikanët

Nga Joseph Nye* Ky sezon zgjedhor u shënua nga akuzat e shpeshta për mungesë sinqeriteti. Gjatë debatit "Brexit" të Britanisë, secila palë akuzoi tjetrën për shtrembërim të së vërtetës, ndërsa shpejtësia me të cilën kampi "Të largohemi" mohoi premtimet e fushatës dhe pretendimet

Gënjeshtrat dhe politikanët
  • 2016-07-07

Gënjeshtrat dhe politikanët

Nga Joseph S. Nye, Jr. Ky sezon zgjedhor u shënua nga akuzat e shpeshta për mungesë sinqeriteti. Gjatë debatit Brexit të Britanisë, secila palë akuzoi tjetrën për shtrembërim të të vërtetës, ndërsa shpejtësia me të cilën kampi Të largohemi mohoi premtimet e fushatës dhe preten

Gënjeshtrat dhe politikanët!
  • 2016-07-06

Gënjeshtrat dhe politikanët!

Ky sezon zgjedhor u shënua nga akuzat e shpeshta për mungesë sinqeriteti. Gjatë debatit "Brexit" të Britanisë, secila palë akuzoi tjetrën për shtrembërim të të vërtetës, ndërsa shpejtësia me të cilën kampi "Të largohemi" mohoi premtimet e fushatës dhe pretendimet e kampit "Të q