Rezultate te kerkimit per termin: +Diskutimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.199Z

Mitrovica temë diskutimi nesër në Bruksel

Nesër përfundon raundi tre-ditore i dialogut Kosovë- Serbi me ndërmjetësim të BE-së. Temë diskutimi për ditën e nesërmen në dialogu teknik mes Kosovës dhe Serbisë është Mitrovica. Gjatë takimit palët do të diskutojnë për pjesën veriore dhe jugore të Mitrovicës, shkruan lajmi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.432Z

Rezoluta ame nis diskutimi

Rezoluta ame nis diskutimi E marte 22 Janar 2013 1328 Rezoluta ame nis diskutimiRezoluta ame futet ne axhenden  e Komisionit Parlamentar te Jashtem Drafti i propozuar nga dy deputetet e PDIU do te kete dy relatore socialistin Qemal Minxhozi dhe demokratin Fatbardh Kadilli Rezoluta propozon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.061Z

Tema diskutimi dhe biseda midis banoreve

Liami flet me Doloresen per javen e dytre te qendrimit ne shtepi dhe per surprizen kur mesoi se ishte serish me i votuari nga publiku. Me pas ata fillojne te bejne shaka dhe te qeshin me njeri-tjetrin. Midis banoreve hapet nje teme diskutimi mbi tradhtine ku te gjithe marrin pjese dhe japin mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.654Z

Nesër nis diskutimi i konfliktit të interesave

06/03/2005  Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë, nesër, projektligjin për konfliktin e interesave. Në debatin që do të zhvillohet në Komisionin e parlamentar të Ligjeve dhe në atë të Ekonomisë do të paraqiten të dy draftet, si ai i Qeverisë dhe ai i Lëvizjes Socialiste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.755Z

Kuci Sovraniteti jo me objekt diskutimi

Zevendeskryeminsitri i Kosoves Hajredin Kuci deklaroi se sovraniteti nuk do te jete asnjehere objekt diskutimi me Serbine. Kuci deklaroi se Qeveria se bashku me presidentin e vendit Kuvendin Unionin Evropian dhe me Shtetet e Bashkuara te Amerikes jane ne konsultime qe keto bisedime te zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.111Z

Kermabon: Ndarja e Kosovës është jashte çdo diskutimi

 PRISHTINE- Bashkimi Europian është kundër ndarjes së Kosovës. Këtë herë konfirmimi vjen nga shefi i Misionit të Bashkimit Europian për policinë dhe drejtësinë, Yves de Kermabon. Në një intervistë për "Zërin e Amerikës", i pytur të komentojë deklaratën e presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.984Z

Perfundon diskutimi per buxhetin 2009

Pas nje seance maratone prej me shume se 9 oresh ka perfunduar ne parlament diskutimi i projektbuxhetit te vitit 2009. Ne fjalen e mbajtur ne emer te grupit parlamentar te PS-se, Valentina Leskaj ka deklaruar se projektbuxheti i paraqitur nga qeveria nuk ka marre parasysh krizen financiar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama