Rezultate te kerkimit per termin: +Diskutuam

Meta: total 1000 / total_found 2284 / time 0.001 / keyword[0] diskutuam / docs[0] 2284 / hits[0] 2808 /
Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam
  • 2019-04-09

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presiden

Kriza politike, zyrtari i DASH-it zbut Bashën dhe Kryemadhin
  • 2019-04-09

Kriza politike, zyrtari i DASH-it zbut Bashën dhe Kryemadhin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Twitter informon se biseda me Zëvendës ndihmësin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka qenë e hapur dhe konstruktive, lidhur me krizën politike dhe institucionale në vend. Bisedë e hapur dhe konstruktive me Matthew P

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Lënia e mandateve, jo zgjidhje
  • 2019-03-14

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Lënia e mandateve, jo zgjidhje

Deputetja Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të dorëzonte mandatin duke mbajtur mbi shpinë koston e përjashtimit nga partia që dikur themeloi babai i saj Azem Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, znj. Sussane Shütz. Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Face

Opozita mund të fusë Shqipërinë në krizë ciklike, Bushati: Duhet dialog!
  • 2019-03-03

Opozita mund të fusë Shqipërinë në krizë ciklike, Bushati: Duhet dialog!

Djegia e mandateve dhe protestat e vazhdueshme nga opozita janë komentuar së fundmi nga ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Në takimin e Asamblesë së zgjeruar të PS së Qarkut Shkodër përveç detajeve të organizimit për zgjedhjet e 30 qershorit, Bushati foli edhe për krizën politike

Basha, pas takimit me eurodeputetët: Qeveri tranzitore pa Edi Ramën!
  • 2019-02-27

Basha, pas takimit me eurodeputetët: Qeveri tranzitore pa Edi Ramën!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar pas takimit me eurodeputetët e PE-së, se këta të fundit janë të shqetësuar për stabilitetin e vendit. Basha tha se zgjidhja e vetme politike, është një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme. Diskutuam për gjendjen kritike të demok

Asnjë marrëveshje mes ministres dhe pedagogëve, Shahini deklaratë në orën
  • 2019-02-01

Asnjë marrëveshje mes ministres dhe pedagogëve, Shahini deklaratë në orën

Është mbyllur pa marrëveshje diskutimi mes ministres së Arsimit Besa Shahini dhe pedagogëve të Universitetit të Tiranës. Pedagogu Mark Marku, në një prononcim për median është shprehur se nga takimi me Besa Shahinin nuk është arritur asgjë dhe se i kanë lënë afat deri në darkë

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë
  • 2019-02-01

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë

Asambleja e Pedagogëve ka marrë vendimin e radhës, pas përfundimit të afatit njëjavor që i kishin lënë qeverisë për plotësimin e kërkesave të tyre të mëparshme. Në një vendim publik, të marrë nga pedagogët e Fakultetit të Shkencave Sociale, si dhe me pjesëmarrjen e asambleve t