Rezultate te kerkimit per termin: +Distanca

Meta: total 1000 / total_found 3148 / time 0.001 / keyword[0] distanca / docs[0] 3148 / hits[0] 3518 /
Nëse çiftet nuk funksionojnë, mendon ueb-i për ta
  • 2017-06-24

Nëse çiftet nuk funksionojnë, mendon ueb-i për ta

Janë gjithnjë e më shumë çiftet që kanë vështirësi të ruajnë pasionin mes tyre, por kjo ndodh zakonisht kur diferenca është më pak se pesë vjet Sipas një sondazhi të fundit, i realizuar te një mijë burra dhe një mijë gra, duket se burrat nuk janë të zotë që tu vijnë rrotull

No Pic available
  • 2017-06-18

Lind me aftësi të veçanta, bëhet anëtar jurie për kërcimin break dance

Zimbabwean është një djalë nga Amerika që ka lindur me aftësi të vecanta, por dëshira e tij për të kërcyer nuk është ndalur edhe pse mjekët i thanë se nuk mund të ecte kurrë si një fëmijë normal. Ai përdor paterica ose karrige me rrota për të lëvizur në distanca të gjata, n

Jeleku me ar shqiptar, që  dashuronte Edit Durham
  • 2017-06-17

Jeleku me ar shqiptar, që  dashuronte Edit Durham

Sot ky jelek ruhet në Bankfield Museum në Halifax Edit Durham nuk do ta harronte asnjëherë kostumin qendisur me ar nga gratë shqiptare. Shpesh ajo e vishte sipër një fustani të lehtë, për të kujtuar kohët shqiptare. Edith Durham (1863-1944) ishte 37 vjeç, kur ndërmori udhëtimin e saj

Treni i parë pa binarë tashmë është realitet
  • 2017-06-15

Treni i parë pa binarë tashmë është realitet

Në Kinë është prezantuar projekti ART, një tren që lëviz mbi binarë virtual dhe falë shpejtësisë që ka do të përshkojë distanca të  konsiderueshme në qytete e mëdha. Gjithashtu ky tren pritet të ulë ndjeshëm ndotjen në ambient. Projekti i këtij automjeti inovativ i transporti

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

No Pic available
  • 2017-06-09

Çudit Rama në Pogradec: Saliu më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Rama ka vijuar batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë. Gjatë një takimi me banorë në Buçimas të Pogradecit, Rama tha se Berishës bashkë me moshën i shtohen dhe km e rrugëve që ka bërë. Por nuk nguroi ta cilësonte si më të mirin që ka PD, ndërsa Basha, tha

Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Francën
  • 2017-06-06

Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Francën

Shpresat e Shqipërisë humbasin miqësoren e luksit me Francën. Në Selman Stërmasi 21-vjecarët e Alban Bushit u mposhtën me rezultatin 3-0 nga një prej përfaqësueseve më të forta në Botë përsa i përket kësaj grupmoshe. Në testin përpara sfidës kualifikuese ndaj Estonisë, trajneri