Rezultate te kerkimit per termin: +Distriktin

Meta: total 697 / total_found 697 / time 0.000 / keyword[0] distriktin / docs[0] 697 / hits[0] 757 /
Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)
  • 2019-02-16

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)

Kryeqyteti i Gjermanisë është një destinacion kreativ dhe interesant për të rinjtë Por, jo vetëm… Berlini është një nga kryeqytetet më të bukura europiane, ndër më të preferuarit për të rinjtë për dinamizmin, artin dhe trendet e reja. Por, edhe sot, dëgjohet të flitet pë

Trump ndez gjakrat, pushon nga puna 12 emigrantë në
  • 2019-01-28

Trump ndez gjakrat, pushon nga puna 12 emigrantë në

Presidenti amerikan Donald Trump ka pushuar ilegalisht nga puna 12 punonjës emigrantë në një nga klubet e tij të golfit Nju Jork Ndërsa presidenti fliste ashpër kundër imigrantëve të paligjshëm gjatë mbylljes së qeverisë, një menaxher në Klubin Kombëtar të Golfit në Distriktin We

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja
  • 2018-12-27

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja

Tmerr në Abbottabad, në Pakistan, ku një fëmijë 3 vjeç është përdhunuar dhe vrarë. Sipas policisë, e vofla ishte zhdukur të martën pasdite nga shtëpia e saj dhe prindërit kishin bërë një denoncim. Trupi i fëmijës është gjetur një ditë më pas, i hedhur në një kanal pranë q

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA, kandidatet myslimane në zgjedhje

Duke përballuar erën dhe shiun dhe duke pritur në radhën e gjatë më shumë se zakonisht, votuesi nga Detroiti David White, doli për ta hedhur votën për kandidaten Rashida Tlaib, jo thjesht se ajo po bënte histori por sepse ai donte një ndryshim. “Rashida Tlaib përfaqëson gjithçk

Shqiptari nga Kosova, kandidat për asamblenë e Nju Jork-ut
  • 2018-11-06

Shqiptari nga Kosova, kandidat për asamblenë e Nju Jork-ut

Shqiptari nga Kosova, Vedat Gashi, është një nga kandidatët për asamblenë e Nju Jork, duke triumfuar në garën e brendshme të Partisë së Pavarësisë në Nju Jork, duke marrë edhe emërimin nga demokratët. Në një lëvizje të papritur, partia, e cila në zgjedhjet e kaluar mbështeti

Rrëzohet helikopteri në Afganistan, vdesin 25 persona
  • 2018-10-31

Rrëzohet helikopteri në Afganistan, vdesin 25 persona

Një helikopter ushtarak u rrëzua në Afganistan në distriktin Anar Dara të provincës Farah, duke vrarë të paktën 25 vetë, përfshirë anëtarët e këshillit provincial Farah dhe oficerët e ushtrisë afgane. Kjo u njoftua nga një zyrtar lokal. Talibanët njoftuan se ishin ata që qëlluan

Agjenti kinez arrestohet në Belgjikë dhe gjykohet në SHBA
  • 2018-10-11

Agjenti kinez arrestohet në Belgjikë dhe gjykohet në SHBA

Shtetet e Bashkuara ngritën akuza ndaj një spiuni kinez që u përpoq të vidhte sekrete tregtare nga disa prej kompanive kryesore amerikane të aviacionit dhe hapësirës. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Yanjun Xu, oficer i shërbimit kinez të zbulimit, u arrestua në muajin prill në Bel