Rezultate te kerkimit per termin: +Distriktit

Meta: total 453 / total_found 453 / time 0.015 / keyword[0] distriktit / docs[0] 453 / hits[0] 529 /
No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!
  • 2019-03-17

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!

Në botën në të cilën ajo jetoi, asnjë njeri me rëndësi nuk përdori emrat e vërtetë. Emrat që ata përdorën u sajuan për ta si veshje magjike. Por, ajo nuk ishte kurrë e sigurte për emrin e saj, kështu që edhe për standardet e kësaj bote të gënjeshtërt, ajo ishte një krijesë

Rihapet Gërdeci, Balla: Gjykata Amerikane fundos Berishët!
  • 2019-03-17

Rihapet Gërdeci, Balla: Gjykata Amerikane fundos Berishët!

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, shkruan se Gjykata Amerikane e Distriktit Jugor të Floridës vendosi 11 vite pas 15 Marsit 2008, rihapjen sipas tij të krimit shtetëror të Gërdecit, duke hedhur poshtë alibitë e berishëve.. Nëpërmjet një postimi në Fac

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

No Pic available
  • 2018-08-01

SHBA, bllokohet publikimi i skemave të armëve 3D

Një gjykatës federal në Seattle të Shteteve të Bashkuara bllokoi publikimin e një programi kompjuterik që u lejon klientëve të printojnë në 3D nga interneti armë zjarri. Grupi që përkrah qasjen ndaj armëve, Defense Distributed publikoi për shkarkim skemat e armëve 5 ditë më parë,

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur
  • 2018-03-18

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur

Policia në Florida beson se ka gjetur të gjithë trupat e viktimave nga rrënojat e një ure këmbësorësh që u shemb javën e kaluar dhe ra mbi një autostradë të ngarkuar. Pesë trupa u nxorrën nga rrënojat të shtunën. Juan Perez, drejtor i Departamentit të Policisë së distriktit Mia

Makina përplaset me një pengesë të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë
  • 2018-02-24

Makina përplaset me një pengesë të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë

Shërbimi Sekret amerikan tha se një makinë u përplas në një pengesë sigurie pranë Shtëpisë së Bardhë të premten dhe shoferja u kap menjëherë dhe u arrestua. Në një deklaratë, agjencia identifikoi shoferen si një grua 35-vjeçare, e cila është banore e La Vergne në shtetin Tene