Rezultate te kerkimit per termin: +Ditn

Meta: total 672 / total_found 672 / time 0.000 / keyword[0] ditn / docs[0] 672 / hits[0] 816 /
Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

No Pic available
  • 2016-10-27

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin Ne banonim në dy apartamente përballë njëri-tjetrit, në një pallat të ri e të bukur. Praktikisht unë u rrita nga gjyshja. Ajo shfaqej n kornizn e ders si nj piktur. Sytë boj qielli e t thell, të mbërthenin në vëmendjen e tyre. Qafa e saj bor e bardh kontr

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Ambasada Amerikane: Sot hapen regjistrimet për Lotarinë
  • 2016-10-04

Ambasada Amerikane: Sot hapen regjistrimet për Lotarinë

Ambasada Amerikane njofton qytetarët shqiptar se sot nisin regjistrimet e reja për  Lotarinë Amerikane DV-2018. Në njoftim paraqiten edhe hapat që duhet të ndiqen.   “Regjistrimet për Lotarinë DV-2018 fillojnë sot në orën 18:00 dhe mbyllen më datë 7 Nëntor 2016, ora 18:00.

Ligji i mbetjeve/ Ricikluesit: Asnjë rrezik, punojmë me protokoll sigurie. Shoqëria civile: Do ti drejtohemi presidentit, ja rreziqet
  • 2016-09-24

Ligji i mbetjeve/ Ricikluesit: Asnjë rrezik, punojmë me protokoll sigurie. Shoqëria civile: Do ti drejtohemi presidentit, ja rreziqet

Pas miratimit nga Kuvendi të ligjit Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, për menaxhimin e integruar të mbetjeve, operatorët e tregut flasin për një mundësi që do ti jepet tregut për të mbijetuar në kushte kur punon me 25% të kapacitetit të tij; Ndër

No Pic available
  • 2016-09-22

Rregullat e reja për Lotarinë Amerikane 2017-2018

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzimet e reja për lotarinë e vitit 2018. Sipas rregullave të reja, nuk duhet të përdorni fotografi të vitit të mëparshëm dhe se duhen hequr syzet, pasi në të kundërt skualifikoheni automatikisht. Regjistrimet për DV-2018 fillojnë më 4 Te

No Pic available
  • 2016-09-22

Lotaria Amerikane, dalin rregullat e reja për sezonin 2017-2018

Udhëzime të reja për procedurat që duhet të ndiqen për të gjithë ata që janë të interesuar të aplikojnë për Lotarinë Amerikane. Sipas rregullave, nuk duhet të përdoret fotografi të vitit të mëparshëm dhe se duhen hequr syzet, pasi në të kundërt eliminoheni automatikisht. Regj