Rezultate te kerkimit per termin: +Ditn

Meta: total 679 / total_found 679 / time 0.000 / keyword[0] ditn / docs[0] 679 / hits[0] 823 /
No Pic available
  • 2019-03-06

Letrat për nënën të Elenës: Mos u merakos nëse ndonjëherë të shkruaj zi

Elena Gjika, vajza e bukur italiane që kaloi jetën në kampet shqiptare të komunizmit, e shpreh trishtimin e një jete që nuk e kishte pritur, në letrat që i çon të ëmës në Itali. Elena nuk do ta shihte më kurrë nënën, pasi kur ajo u kthye në Bari pas viteve 90-të ishte shumë von

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë
  • 2017-12-15

Gjermani, kontrolle kundër islamistëve të dyshuar si terroristë

Pjestar t njsive speciale dhe 130 polic kontrolluan n Berlin dhe n landin Saksoni-Anhalt banesat e islamistve t dyshuar. Hetimet, sipas t dhnave t Prokuroris s Prgjithshme t Berlinit drejtoheshin kundr katr t akuzuarve n moshn 18 dhe 21 vje. Ata akuzohen pr antarsi n milict e terrorit IS dhe prgatit

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron
  • 2017-12-09

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2017-11-17

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it
  • 2017-10-30

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it

Policia turke n nj aksion n shkall t gjer ka arrestuar 143 t dyshuar si milic terrorist t “Shtetit Islamik” (IS). Disa t dyshuar akuzohen pr prgatitje sulmeve n “ditn e republiks”, njofton agjencia shtetrore e lajmeve Anadolu. T dieln (29.19)n mbar vendin u kremtua 94 vjetor

Ke humbur pesh pa qen n diet? Ja 7 arsye t mundshme
  • 2017-08-04

Ke humbur pesh pa qen n diet? Ja 7 arsye t mundshme

Luhatje t vogla t peshs gjat vitit konsiderohen normale, por n qoft se rnia sht m e madhe e sidomos pa arsye, sht mir t bni nj kontroll sepse mund t jet shenja e nj smundjeje serioze T mbash nn kontroll peshn sht sigurisht e dobishme, por kjo nuk do t thot q duhet t bhemi skllav. N kohn e tanishme,

Horoskopi i shijes: vendos në tryez 12 shenjat
  • 2017-08-02

Horoskopi i shijes: vendos në tryez 12 shenjat

Zodiaku ndikon edhe n preferencat ushqimore: ja si t provokoni miqtë, nga dashi te peshqit Kur flasim pr ushqim t gjith kemi preferencat tona. Ka q adhurojn pjatat e para, dikush nuk ia del t heq dor nga nj meze e shijshme ose ka t tjer q cmojn ushqimin e shndetshm dhe t freskt. N baz t shenjs s Zo