Rezultate te kerkimit per termin: +Ditn +Ndrkombtare

Total: 95
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

GJND, Rama: Vendimi historik

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ka shprehur knaqsin m t madhe pr vendimin historik t Gjykats Ndrkombtare lidhur me ligjshmrin e Pavarsis s Kosovs. Rama duke e cilsuar kt dit si ditn e dyt m t bukur n historin e shtetit m t ri n Europ, tha se shqiptart nuk jan t ndar kur flitet pr Kosovn. Edi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Holanda e Britania na mbshtesin, Rumania kundr

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, sot vazhduan seancat dgjimore lidhur me shpalljen e pavarsis s Kosovs me paraqitjet e Holands, Rumanis dhe Britanis s Madhe. Prfaqsuesja e Holands, Lizbet Lajzand, e cila hapi ditn e sotme, tha se shpallja e pavarsis s Kosovs sht n harmoni me t drejtn ndrkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Topi vlerson KLD-n dhe Prokurorin

Presidenti Bamir Topi ka mbajtur nj takim n pallatin e brigadave pr ditn ndrkombtare t drejtsis, me rastin e s cils ka dekoruar edhe disa jurist. N fjaln e tij zoti Topi u shpreh se drejtsia sht imazhi me i qart i nj vendi dhe nj kosto q do paguar me do kusht. KLD e Prokuroria kan marr nj ang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

INSTAT: Statistika t ethshme

Sot n Ditn Ndrkombtare t Dits Kundr Puns s Fmijve Instituti i Statistikave (INSTAT) ka publikuar shifrat e punsimit t fmijve n vendin ton. Sipas t dhnave zyrtare 8000 fmij rezultojn t angazhuar n pun. Fakti bhet edhe m i dhimbshm kur mendohet se Ministria e Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

FT: Prpjekje e kot e Serbis

Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar t mrkurn nj artikull pr ditn e par t procesit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) n Hag. Ngritja e ksaj shtjeje (nga Serbia n GJND) sht ushtrim i kot i Serbis, i ka thn gazets The

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.182Z

Mediat kosovare: Gjykata e Hagës liron Haradinajn

Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj pritet t kthehet n Kosov ditn e mrkur. Sipas mediave kosovare, t cilat citojn burime brenda ksaj partie, gjykata ndrkombtare e Hags do t jap vendimin pr lirim me kusht javn q vjen. N muajin Korrik, Haradinaj u rikthye n Hag dy vjet pas lirimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama