Rezultate te kerkimit per termin: +Ditve

Total: 474
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.627Z

Tajlanda n kaos, 24 viktima gjat 3 ditve

Tajlanda po shkon drejt kaosit total për shkak të tensionimit të situatës në rrugët e Bangkokut ku policia dhe protestuesit po përplasen dhunshëm prej tre ditësh rresht. Në këto përleshje kanë humbur jetën 24 persona, ndërsa numri it ë plagosrve ku ndodhen edhe gazetarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

British Airways, pesroneli nis grevën

Personeli i kompanis ajrore “British Airways” la nisur nj grev t prgjithshme 3 ditore duke shkaktuar kaos n trminalet e Britanis s Madhe. Kjo grev do bllokoj shum pasagjer, t cilt kan planifikuar udhtime gjat ditve t fests s Pashks. Gjat ditve t fundit, kryeministri britanik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

KESH: 24 or drita gjat ndrrimit t viteve

Shqiptart gjat ditve t fests s Vitit t Ri do t furnizohen me 24 or energji elektrike. N nj deklarat pr shtyp, Koorporata Elektroenergjetike Shqiptare, kat ditur se ka rritur gatishmrin pr t furnizuar konsumatort me energji gjat ditve t festive. Ndrkoh, KESH iu bn thirrje konsumatorve, q t tregohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Karzai shpalos s shpejti kabinetin

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, gjat ditve n vijim do t shpalos prbrjen e kabinetit t tij t ri, ka njoftuar sot zdhnsi i tij, duke shtuar se kan filluar edhe prpjekjet pr t filluar negociatat me kryengritsit taleban dhe pr t zbatuar masat kundr korrupsionit. Karzai sht prballur me trysnin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

32% e prdoruesve t Windows,kalojn n Mac

Firma ChangeWave ka sfiduar Microsoft-in duke hedhur n treg nj kompjuter i cili q tani sht porositur nga 4000 klient. Edhe pse ende vihet re nj shitje m e madhe e kompjuterave Mac t pajisur me pjes Microsoft, shitjet e Mac gjat kohve t fundit kan patur nj rritje mjaft t konsiderueshme. Sipas nj stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Himar: Vazhdojn hetimet

Pas reagimeve t ashpra t politikanvet Tirans lidhur me kryebashkiakun e Himars, Vasil Bollano, prokuroria e Vlors vazhdon me hetimet lidhur me shkaqet q uan n trazirat e para disa ditve n qytetin bregdetar. N nj prononcim pr media, zv.prokurori Dorjan Tafili deklaroi se jan 5 qytetar t Himars si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

KESH-i ndihmon me energji Kosovn

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) i ka dhn kto dit nj sasi energjie prej 130 Mega Korporats Elektroenergjetike t Kosovs,( KEK), sipas krkess s saj, bn t ditur sot burimet zyrtare t KESH-it. Sipas ktyre burimeve, kjo sasi nuk ka prekur furnizimin me energji t Shqipris, por sht d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama