Rezultate te kerkimit per termin: +Dita +Boterore

Meta: total 513 / total_found 513 / time 0.001 / keyword[0] dita / docs[0] 34998 / hits[0] 45057 / keyword[1] boterore / docs[1] 8714 / hits[1] 12852 /
Armenet perkujtojne genocidin turk
  • 2015-04-24

Armenet perkujtojne genocidin turk

0 brbr brbrNje ceremoni perkujtimore me rastin e 100 vjetorit e masakres osmane ndaj 15 mln armeneve eshte zhvilluar ne Jerevanbrbr brbrCeremonia u kryesua nga Presidenti armen Serzh Sargsjan Pjesemarres ishin edhe shume udheheqes boterore mes tyre Fransua Olond dhe ai rus Vladimir Putinbrbr brbrGj

No Pic available
  • 2015-04-19

Dita e monumenteve te kultures

brbrNxenes dhe mesues nga shkolla te ndryshme te qytetit te Durresit jane mbledhur bashke ne diten boterore te Monumenteve te Kultures Nje larmi aktivitetesh e kane kthyer qytetin bregdetar skenen e nje feste plot ngjyra dhe diell Vetem nje vit me pare Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare hodhi

No Pic available
  • 2015-03-23

Kremtohet festa e Sulltan Novruzit

brbrBesimtaret bektashinj kremtojne ditelindjen e Imam Aliut e njohur ndryshe si Dita e Sulltan Novruzit Nga besimtaret kjo njihet si dita e fisnikerise bektashiane dhe dita e ringjalljes se madhe Qindra vizitore mes tyre dhe drejtues te larte shteterore e politikane kane dhene urimet ne mjediset e

Ka ardhur koha te perqendrohemi tek barazia gjinore
  • 2015-03-08

Ka ardhur koha te perqendrohemi tek barazia gjinore

Transmetuar me 07032015 - 1928 Nga Phumzile Mlambo-Ngcukabr br Drejtore Ekzekutive e UN Womenbr br Ne qofte se shikojme sot artikujt ose videon e fundit te tmerrshme ne YouTube - Dita Nderkombetare e Gruas - mund te duket nje kohe e papershtatshme per t

Historiku i dites se gruas
  • 2015-03-08

Historiku i dites se gruas

brbrDita nderkombetare e gruas ose 8 marsi eshte data qe shenon sakrificat e grave per te fituar te drejtat e tyre Levizjet e para feministe shenohen qe ne fillim te shekullit te 19 Ato kerkonin te drejtat e votes te qeverisjes edukimit si dhe ndalimin e diskriminimit ne pune Takimi i pare ne nivel

No Pic available
  • 2015-02-13

Lushnje, 13 shkurti shpallet dita e Pelikanit kaçurrel

Nga ky vit e në vazhdim, 13 shkurti do të jetë dita e Pelikanit kaçurrel. Habitati i vetëm natyror ne Ballkan i species së rrallë është i vendosur në lagunën e Parkut Kombëtar të Divjakës prej rreth një shekull e gjysëm. Sensibilizimi për ruajtjen e kësaj specie të rrezikuar nis n

Emerimi i Visar Zhitit si ambasador kthehet ne sfide politike
  • 2015-02-10

Emerimi i Visar Zhitit si ambasador kthehet ne sfide politike

Transmetuar me 10022015 - 0725 PUBLICITET Komisioni per Politiken e Jashtme zhvilloi seance degjimore rreth kandidaturave per ambasadore Para anetareve te komisionit u paraqiten z Fatos Reka i propozuar te emerohet ne detyre Ambas