Rezultate te kerkimit per termin: +Ditmir +Bushati

Meta: total 1000 / total_found 5133 / time 0.003 / keyword[0] ditmir / docs[0] 5325 / hits[0] 6789 / keyword[1] bushati / docs[1] 10391 / hits[1] 24662 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-23

Shkodër, Bushati bisedon me tregtarët për lehtësitë ndaj biznesit

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati dhe kandidatja Senida Mesi janë takuar me banorë dhe tregtarë të vegjël ndërsa u kanë shkuar pranë vendeve të tyre të punës apo edhe në rrugë në dy zona tregtare të qytetit. Në bashkëbisedimin me ta, Bus

No Pic available
  • 2017-06-22

Bushati: Na mundësoni ta bëjmë Shkodrën

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati takoi banorë të zonës informale pranë stacionit të trenit në Shkodër, me të cilët bëri një përmbledhje të arsyeve përse shkodranët duhet të votojnë socialistët. Ditmir Bushati: Magjia e votës është a

No Pic available
  • 2017-06-21

Bushati në Shkodër: Taktikat e shit-blerjes së votës, nën monitorim

  Kryesuesi i listës së Partisë Socialiste në Qarkun e Shkodrës, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe kandidatët për deputetë Luan Harusha dhe Senida Mesi u takuan me banorë të lagjes së Kirasit, lagje të cilën e konsideruan si bastionin e së djathtës që reflekton indiferencë

No Pic available
  • 2017-06-19

Ministri i Ramës thumbon LSI: Ata ofrojnë një vend pune, PS ofron një projekt për punësimin

Koordinatori i PS-së në qarkun e Shkodrës, njëherësh ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar takimin e kryeministrit Rama me mbështetës në Shkodër dhe ka bërë dallimin mes PS-së e forcave të tjera. Në këtë pikë, Bushati nuk i ka kursyer akuzat për LSI-në. Me anë të një

No Pic available
  • 2017-06-19

Bushati në Theth premton: Rruga e re do të shkojë shpejt deri në Breg të Lumit

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati së bashku me deputetin Paulin Sterkaj dhe kandidatin Pjetër Nika u takuan me banorë të komunës Shalë të Dukagjinit në fshatin turistik të Thethit. Bushati vlerësoi mikpritjen dhe traditat e zonës, duke pranuar problemet që ekzistojnë në infrastruktur

No Pic available
  • 2017-06-19

Bushati në Theth: Rruga e re do të shkojë shpejt deri në Breg të Lumit

Në takimet me banorët e fshatit turistik të Thethit, Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati  pranoi problemet e zonës në infrastrukturë duke premtuar se rruga e re do të shkojë shpejt deri në Bregun e Lumit. Deputeti Paulin Stërkaj apeloi banorët të mos gënjehen nga ato që i cilësoi