Rezultate te kerkimit per termin: +Ditmir +Bushatit

Meta: total 582 / total_found 582 / time 0.000 / keyword[0] ditmir / docs[0] 5325 / hits[0] 6789 / keyword[1] bushatit / docs[1] 2226 / hits[1] 2931 /
No Pic available
  • 2017-06-02

Recitimi i Bushatit: Nderroi kostumet ngjyra-ngjyra/Por e zeze i mbeti fytyra

 Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati zgjodhi të festojë së bashku me fëmijët në Shkodër 1 qershorin. Perpara femijeve ai recitoi nje perralle me simbolike per femijet:  Filloi punen shpejt e shpejt,   Endrrave t’u jepte jete.   Nderroi kostumet ngjyra-ngjyra, Por e ze

No Pic available
  • 2017-05-09

PS prezanton kandidatët për deputetë, hap thesin e premtimeve

Koordinatorët e qarqeve të Partisë Socialiste kanë prezantuar në Kongresin e PS të mbajtur në Durrës kandidatët për deputetë. Koordinatorët e zonave kanë folur dhe mbi premtimet elektorale që sipas tyre do të përkthehen në plan pune gjatë mandatit të dytë. Ditmir Bushati, Arben A

PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve
  • 2017-04-29

PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PS ka prezantuar listën me kandidatët për deputetë të PS në qarkun e Kukësit. Lista përbëhet nga 4 kandidatë dhe kryesohet nga Mimi Kodheli, e ndjekur nga Safet Gjici, Valbona Tahiraj Doçi, mjeke dhe Agron G

No Pic available
  • 2017-04-23

Bushati: PD ka 3 vjet që kërkon zgjedhje të parakohshme, tani do shtyrje

Nga Shkodra, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar kreun e opozitës Lulzim Basha se po bën diversion me BE dhe SHBA. Teksa ka komentuar mesazhet e marra nga Uashingtoni gjatë vizitës së tij në SHBA, Bushati tha: Mesazhi i dhënë nga zyrtarët amerikane për futjen në zgjedhje ishte i

Bushati: Basha po bën diversion me BE dhe SHBA
  • 2017-04-23

Bushati: Basha po bën diversion me BE dhe SHBA

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar nga Shkodra kreun e opozitës Lulzim Basha se po bën diversion me BE dhe SHBA. Përpara mediave, Bushati komentoi edhe rreth mesazheve që mori nga Uashingtoni gjatë vizitës së tij në SHBA. Mesazhi i dhënë nga zyrtarët amerikane për futjen në z

No Pic available
  • 2017-04-19

Misioni i Ditmir Bushatit në Shtëpinë e Bardhë

Në fakt nuk se është sekrete si vizitë. Dihet që Ditmir Bushati është i ftuar dhe do të vizitojë Uashingtonin dhe posaçërisht Shtëpinë e Bardhë ku pritet të ketë takim me një nga tre njerëzit më të afërt të Presidentit amerikan. Por as ministria e Jashtme e as Ambasada e SHBA-s

No Pic available
  • 2017-04-12

Vuçiç për Jugosllavinë e re, qëndrimet e Bushatit dhe Hoxhajt

Kryeministri i Serbisë, i zgjedhur tashmë President Aleksandër Vuçiç, e ka konsideruar idenë e tregut të përbashkët rajonal si një rikthim në terma të rinj të Jugosllavisë plus Shqipërinë. Në përgjigje të këtij qëndrimi, ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati thotë s