Rezultate te kerkimit per termin: +Divizioni +Rus

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] divizioni / docs[0] 559 / hits[0] 725 / keyword[1] rus / docs[1] 22462 / hits[1] 42388 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2016-06-12

A ishte poliagjent Mehmet Shehu?

Maliq Sadushi, Ish zv.ministri i Mbrojtjes nën Mehmet Shehun, edhe pas viteve 90-të ka qenë mjaft diskret në prononcimet për mediat, lidhur me periudhën e punës së tij me kryeministrin më jetëgjatë në historinë e vendit. Pas fundit të hidhur të Shehut, ai u degradua po nuk u burgos. P

No Pic available
  • 2016-01-05

Enver Hoxha dhe Tito, mesazhet në fshehtësi nëpërmjet Romës

Nexhmije Hoxha: Tanket sovjetike në Pragë, alarm në Beograd e Tiranë Nga Ylli Polovina* Në 4 qershor 1968, të martën, në kryeqytetin jugosllav u shpall gjendja e jashtëzakonshme, çfarë e rriti tensionin dhe nuk e uli zemëratën e të rinjve. Ata, me flamuj të kuq në duar si edhe me po

ISIS kërcënon Rusinë: Gjaku juaj do derdhet si oqean
  • 2015-11-13

ISIS kërcënon Rusinë: Gjaku juaj do derdhet si oqean

Shteti Islamik ka publikuar së fundi një video, përmes së cilës kërcënon për sulme në Rusi në një kohë "tepër të shpejtë", bëri të ditur grupi monitorues "SITE" gjatë kësaj të enjteje. Qendra mediatike "Al-Hayat", divizioni mediatik në gjuhë të huaj i Shtetit Islamik, publiko

ISIS kërcënon Rusinë: Së shpejti gjaku juaj do të derdhet si oqean
  • 2015-11-12

ISIS kërcënon Rusinë: Së shpejti gjaku juaj do të derdhet si oqean

Shteti Islamik ka publikuar së fundi një video, përmes së cilës kërcënon për sulme në Rusi në një kohë “tepër të shpejtë”, bëri të ditur grupi monitorues “SITE” gjatë kësaj të

Si u shkaterrua kryengritja e gegeve kunder gjermaneve
  • 2014-12-04

Si u shkaterrua kryengritja e gegeve kunder gjermaneve

e Enjte 4 Dhjetor 20141155 am p classwp-caption-text Muharrem Bajraktari i treti nga e majta me Fiqiri Dinen Preng Pervizin dhe Hysni DemenbrbrNe kujtimet e Martin B Schliep ish-ambasadori gjerman ne Shqiperi ne vitet e luftes emrat e Muharrem Bajraktarit vellezerve Kryeziu dhe

UEFA zyrtarizon Ligën e Kombeve, starton në vitin 2018
  • 2014-12-04

UEFA zyrtarizon Ligën e Kombeve, starton në vitin 2018

Qeveria e futbollit evropian zyrtarizon formatin e ri “Uefa Liga e Kombeve”. Sfida në një kalendar të gjatë prej 10 muajsh që ngjasojnë më shumë me një kampionat kombëtar, me skuadra fituese por edhe ekipe që bien nga kategoria. Sipa