Rezultate te kerkimit per termin: +Divjaka

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] divjaka / docs[0] 475 / hits[0] 627 /
No Pic available
  • 2017-05-27

Divjakë, Miss Summer World promovon zonën

  Miss Summer World do të çelë sezonin e ri turistik në Divjakë, ndërsa 25 vajza nga e gjithë bota do të jenë ambasadoret e promovimit të zonës. Aktiviteti është paraprirë me një vizitë të vajzave në  qytetin e Divjakës dhe në Parkun Kombëtar të saj. Pas pritjes së r

No Pic available
  • 2017-05-18

Pas marrëveshjes PS-PD, Braçe nis sulmin ndaj ministrit të LSI

Pas arritjes së marrëveshjes në mesnatë mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deputeti i PS-së Erjon Braçe ka ndarë një shqetësim të tijin në faqen e Facebook. Ligjvënësi i Lushnjës ka sulmuar mëngjesin e sotëm ministrin e Bujqësisë, Edmon

No Pic available
  • 2017-05-16

Zbardhet projekti i resortit turistik të kontestuar të Pacollit në Divjakë

Projekti Resorti Divjakë Albania, i kompanisë Mabetex Grup, i cili është në fazën e diskutimeve të nxehta për ndikimin negativ në mjedis që do të ketë në Lagunën e Karavastasë, një ndër zonat unike në Europë për disa specie, synon të ndërtojë kapacitete akomoduese për mbi 18

Ja si do jetë resorti turistik me 5 yje në Gjirin e Lalzit (Foto)
  • 2017-04-25

Ja si do jetë resorti turistik me 5 yje në Gjirin e Lalzit (Foto)

Në Gjirin e Lalzit do të ndërtohet një kompleks gjigand turistik. Ai do të jetë një ndër më të bukurit në Shqipëri dhe me 5 yje. Në këtë kantier ndërtimi pritet që të punësohen 600 persona, ndërkohë që pas përfundimit të punimeve punësohen në vazhdimësi 1500 persona.Në ni

No Pic available
  • 2017-03-22

Pyllëzohet Laguna e Karavastasë, mbillen qindra rrënjë pisha të buta

Në Divjakë, po pyllëzohet zona përgjatë argjinaturës së lagunës në kuadër të zbatimit të projektit të nisur disa muaj me pare për rehabilitimin e sipërfaqeve të gjelbëruara në park. Punonjësve të bashkisë së Divjakës i është bashkuar dhe deputeti Erion Braçe, në mbjelljen

No Pic available
  • 2017-02-13

Diplomatët nga Prishtina vizitojnë pelikanin kaçurrel në Karavasta

Divjaka përveç turisteve të zakonshëm, këtë fundjave ka pasur mysafire ambasadorët e akredituar në Kosovë, të cilët shoqëroheshin nga vizitorët. Parku kombëtar Divjakë-Karavasta, me resurse të shumta dhe bukuri natyrore ka joshur diplomatet e huaj me seli në Prishtinë për të kalu

No Pic available
  • 2017-02-08

Rama në Divjakë, inspektoi punimet e projektit të skemës së ujitjes

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet për skemën e re të ujitjes në Bashkinë e Divjakës. Rama tha se Divjaka është zgjedhur për këtë projket si një ndër zonat më intensive bujqësore të vendimt dhe më pas do të shtrihet në të gjithë vendin. Kreu i ekzekutivit ndalesën