Rezultate te kerkimit per termin: +Dje +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 7161 / time 0.009 / keyword[0] dje / docs[0] 171206 / hits[0] 250601 / keyword[1] kuvendi / docs[1] 31716 / hits[1] 50193 /
Një stjuardesë si Grida për aeroportin e Durrësit
  • 2017-02-12

Një stjuardesë si Grida për aeroportin e Durrësit

Epo që kjo Grida të impresionon shpesh në daljet e saj kjo nuk nevojë as për statistikë dhe as për shumë rekorde rregjistrimesh. Kam mbetur i befasuar që nga dita kur publikoi një video që i drejtohej durrsakëve sikur të ishte Sharon Stone tek filmi Basic instinkt. Përfundimi ësht

No Pic available
  • 2017-02-09

Shtyhet për javën tjetër diskutimi i ligjit të arsimit, Ruçi debat me Boçin

Kuvendi ka shtyrë për javën tjetër shqyrtimin e projektligjit për arsimin dhe formimin profesional. Socialistët në Kuvend përmes kreut të grupit parlamentar Gramoz Ruçi kishin kërkuar futjen sot në rend të ditës. Por kjo u kundërshtua nga demokratët. Nënkryetari i Komisionit të Edu

Reforma në drejtësi/ Vetting-u në rrezik, vetëm 12 kandidatë për 27 poste. Thirrja e SHBA dhe BE: Aplikoni
  • 2017-02-07

Reforma në drejtësi/ Vetting-u në rrezik, vetëm 12 kandidatë për 27 poste. Thirrja e SHBA dhe BE: Aplikoni

Vetëm 12 kandidatë kanë aplikuar për të qenë pjesë e Komisionit dhe Kolegjit të Apelimit, institucion që do të kryejë procesin e vetingut për të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë. Për këtë institucion tepër të rëndësishëm, për zbatimin e procesit të vetingu

No Pic available
  • 2017-02-05

Fillon rrënimi i murit në Mitrovicë

Dy ekskavatorë kanë filluar punën dhe rrënimi i murit ilegal të ndërtuar në Mitrovicën e Veriut tashmë ka filluar.  Të gjitha këto veprime kanë ardhur pas arritjes së marrëveshjes për rrënimin e murit, marrëveshje kjo mes Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesve të Komunës

No Pic available
  • 2017-02-05

Forca të shtuara policore afër murit në veri të Mitrovicës

Derisa pritet të bëhet rrënimi i murit të ndërtuar ilegalisht pranë urës së lumit Ibër në Mitrovicë, aty janë duke u vërejtur forca të shtuara të Policisë së Kosovës, raporton Telegrafi.  Marrëveshja për rrënimin e murit është arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe përfa

No Pic available
  • 2017-02-04

Meta del zyrtarisht kundër ambasadorit të SHBA: Llalla respektoi Kushtetutën

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka marrë në mbrojtje kryeprokurorin Adriatik Llalla duke thënë se ai ka respektuar Kushtetutën dhe ligjin e posaçëm me propozimin e 3 kandidaturave për në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Ndryshe nga pretendimet e ambasadorit amerikan, se Prokuroria e P

Meta shkresë Kryeprokurorit, kërkon sqarim për shortin e KED
  • 2017-02-03

Meta shkresë Kryeprokurorit, kërkon sqarim për shortin e KED

Pas akuzave dhe kundërakuzave mes Ambasadorit te SHBA-së, Donald Lu dhe Kryeprokurorit Adriatik Llalla lidhur me shortin e KED-së, burime të Ora News bëjnë me dije se kreu i Kuvendit Ilir Meta  i ka dërguar një shkresë këtij të fundit. Burimet e Ora News bëinë me dije se Meta kërk