Rezultate te kerkimit per termin: +Djerst

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] djerst / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-08-14

Liderët dhe estetika e pushtetit

Pushteti ka rregullat e tij estetike dhe stili i veshjes s krerve t shtetit shpesh tregon pr vizionin e tyre m mir se vet fjalt. Veshja sht nj gjuh simbolike, e fort dhe e drejtprdrejt. Veshja mund t t ngrej lart, por edhe mund t t rrnoj n syt e njerzve Nuk sht aspak e rastsishme q Sarkozi, Presiden

No Pic available
  • 2010-08-12

Vetëmonitorimi

... ato q njohim prgjysm (!) “Nj e qen e trash sht hobglobina e mendjes s vogl”. Ralf Ualdo Emerson, 1841 Gjithkush sht tejet i interesuar se si ta paraqes veten dhe kjo mnyr ngre shum pesh n sjelljen dhe veprimtarin shoqrore. Pra, nuk krkohet as m shum e as m pak sesa t qent pajtues me

No Pic available
  • 2008-11-01

Dritroi dhe "nostalgjikt" e fundit

Ai sht poeti me jetgjatesin m t madhe n fushn e poezis shqipe, befasues me larmin e madhe n vllimet me mijra vargje, tematika t shumllojshme, mjeshtri krijuese e ndrtuar me fjal t ngrohta jetsore. Duke humbur nn shtllungn e duhanit, biseda me t merr nj ton t qet e miqsor duke e gjetur veten n rrjedh

No Pic available
  • 2008-11-01

Vendimi i drejtsis apo shfajsimi i Serbis

Data e 26 shkurtit t vitit 2007, do t mbetet e shnuar si dit e veant n historin m t re botrore, n t cilin Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis me seli n Hag vendosi q Serbin ta shpalli t pafajshme pr gjenocidin n Bosnj. N padin e saj q BeH paraqiti n organin m t lart ndrkombtar t akuzs para plot 14 vitesh

No Pic available
  • 2008-11-01

Alfabeti i zileve

Me nj pamje t kapluar nga dyshimi i radhs nse duhet ta kap telefonin dhe t bj at telefonat apo ta lr n xhep at, shikon prreth dukenj llogari t shpejt t buxhetit telefonik t ngrthyer n nj kart plastike rimbushse me pamjen e nj bukurosheje q gjithmon i qesh si pr inat. I bindur se ska rrugdalje, i mb