Rezultate te kerkimit per termin: +Djuk

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.803Z

Del video e vrasjes se 17- vjecarit me ngjyre

0 brbr brbrbrbr brbrNe nje video te publikuar nga policia e ikagos shihet nje oficer policie qe qellon per vdekje nje 17-vjecar me ngjyre Ngjarja ka ndodhur ne tetor te vitit 2014 Gjate ndjekjes oficeri Xhezon Van Djuk qellon 16 here mbi adoleshentin e paarmatosur Prokuroria e akuzoi agjentin per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.466Z

Çfarë ka ndodhur më 16 prill?

1346 – Në kuvendin e pashkëve në Shkup shpallet Perandoria serbe dhe Stephen Urosh IV Dushani (Deçani) kurorëzohet Perandor mbi pjesën më të madhe të Ballkanit; qëllimi i tij ishte edhe më i gjerë për marrjen e Beogradit, Durrësit, Adrianopojës, Selanikut, dhe Kostandinopojës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.855Z

Ëndrra amerikane

Për nder të muajit të historisë së afro-amerikanëve, që festohet në SHBA çdo vit në muajin shkurt, ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka organizuar festivalin e filmit "Ëndrra amerikane: afrikano-amerikanët në politikë, muzikë dhe letërsi". Sot do të shfaqet dokumentari "Biografia e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.401Z

Bosi shqiptar, në krye të top-listës së FBI

Gazeta prestigjoze amerikane “New York Post” ka publikuar në edicionin on line të saj top-listën e personave më të kërkuar nga FBI në Nju Jork. Në listën e saj, të shoqëruar me fotografitë e të kërkuarve, FBI i cilëson këta persona si vrasës gjakftohtë, mash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.465Z

Vrasësi shqiptar, në krye të top-listës së FBI

New York, 10 gusht - Gazeta prestigjioze amerikane “New York Post” ka publikuar në edicionin on line të saj top-listën e personave më të kërkuar nga FBI në New York. Në listën e saj, të shoqëruar me fotografitë e të kërkuarve, FBI i cilëson këta persona si vrasës gjakfto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.216Z

“Lugina e kukullave” vjen në shqip

 “Lugina e kukullave”, romani “best seller” i Jacqueline Susann, vjen në shqip nga shtëpia botuese “Omsca1”, nën shqipërimin e Aiola Zajmit. Më 1967, mbi subjektin e tij u realizua filmi dramatik me të njëjtin titull, me aktorët Barbara Parkins, Shero

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.722Z

“Lugina e kukullave” edhe në shqip

16/06/2009  “Lugina e kukullave” është titulli i romanit sensacional të Jacqueline Susann, i botuar më 1966. Ai është vlerësuar si një nga romanet më të suksesshme të të gjitha kohërave. Më 1967 sipas subjektit të këtij romani u realizua filmi dramatik me të njëjtin t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama