Rezultate te kerkimit per termin: +Dnevnik

Total: 349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.450Z

Gazeta Dnevnik acaron bullgarët

Nga Express më 17 gusht 2011 në ora 12:30 Një shkrim në gazetën maqedonase Dnevnik ka acaruar ndjeshëm bullgarët, por edhe vende të tjera në rajon. Në shkrim publikohen statistika të ish- ministrisë së Jashtme të Jugosllavisë, për praninë e maqedonasve në vende të tjera. Kësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.220Z

Intervistë e Presidentit Topi dhënë gazetës sllovene "Dnevnik".  

17 tetor 2009 Dnevnik: Si janë marrëdhëniet momentale në mes Shqipërisë dhe Kosovës dhe si ka ndikuar në këto marrëdhënie pavarësimi i Kosovës? Presidenti Topi: Unë besoj që marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë kanë një kontekst specifik. Patjetër që dy vendet tona nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.285Z

Maqedoni, anketa e Dnevnik favorizon BDI dhe VMRO-DPMNE

Sipas një ankete të realizuar nga e përditshmja "Dnevnik" në Shkup, në zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm sërish do të fitojnë partitë në pushtet. "Partitë e koalicionit qeveritar VMRO-DPMNE dhe BDI edhe më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.098Z

Dnevnik: Ali Ahmeti e Menduh Thaçi kërkojnë mbrojtje nga policia?

Ish-Komandantët e famshëm UÇK-së, komuniktatat e "UÇK-së", disa politikan aktual, si pëgjegjës për përplasjen e armatosur në Lagjen e Trimaven në Kumanovë i kanë përmendur direkt Ali Ahmetin e Menduh Thaç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.763Z

Topi: Për vizat ka pasur trajtime të diferencuaraNga “Dnevnik”Intervista e presidentit Bamir Topi, dhënë gazetës sllovene “Dnevnik” Si janë marrëdhëniet momentale mes Shqipërisë dhe Serbisë dhe si ka ndikuar në këto marrëdhënie pavarësimi i Koso

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Topi: Për vizat ka pasur trajtime të diferencuaraNga “Dnevnik”Intervista e presidentit Bamir Topi, dhënë gazetës sllovene “Dnevnik” Si janë marrëdhëniet momentale mes Shqipërisë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.713Z

EULEX në Kosovë më 2 dhjetor, pavarësisht negociatave

Gazeta vojvodinase "Dnevnik" shkruan sot se misioni evropian Euleks më 2 dhjetor do të fillojë misionin në Kosovë, pavarësisht rezultatit të negociatave. Gazeta "Dnevnik" e Novi Sadit thirret në burime të larta të Bashkimit Evropian në Bruksel. "Në rast edhe të mos ketë marrëveshje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.716Z

EULEX në Kosovë më 2 dhjetor

Gazeta vojvodinase "Dnevnik" shkruan sot se misioni evropian Euleks më 2 dhjetor do të fillojë misionin në Kosovë, pavarësisht rezultatit të negociatave. Gazeta "Dnevnik" e Novi Sadit thirret në burime të larta të Bashkimit Evropian në Bruksel. "Në rast edhe të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama