Rezultate te kerkimit per termin: +Docenti

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] docenti / docs[0] 32 / hits[0] 39 /
No Pic available
  • 2016-09-04

Shpërthejnë akuzat për korrupsion ndaj Presidentit të Iranit

Në mediat iraniane janë shtuar shumë raportet për rastet e korrupsionit. Të mërkurën është raportuar që një drejtues i fondit të financave në ministrinë e Arsimit së bashku me gruan dhe fëmijët e tij është arrestuar. Komisioni i sunduar nga deputetët konservatorë për luftimin e

No Pic available
  • 2015-09-07

Franc-Jozef Shtraus: A ishte spiun i amerikanëve?

Përkujtimore – Në 100-vjetorin e lindjes së një prej politikanëve më karizmatikë të Pasluftës në Gjermani, dalin në dritë dokumente të reja, të cilat hedhin dyshime për rolin e tij si spiun i amerikanëve në vitet e Luftës. Nëse do të ishin të vërteta, do të mund

Tension ndërkombëtar diplomatik për 100-vjetorin e gjenocidit armen
  • 2015-04-23

Tension ndërkombëtar diplomatik për 100-vjetorin e gjenocidit armen

Janë orët e fundit të një tensioni të madh diplomatik para skadimit, nesër, të 100-vjetorit të gjenocidit armen, ku Turqia po ushtron presion mbi Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të mënjanuar faktin që edhe presidenti amerikan,

No Pic available
  • 2014-03-15

Zbulimet e reja në Kroaci, ilirëtkanë qenë para grekëve

DUBROVNIK- Janë zbuluar objekte me vlerë në qarkun Dubrovnik të Kroacisë, për të cilat arkeologët kanë dëshmuar se do të ndryshojnë historinë që është shkruar deri më sot në tekstet shkollore. Ndërsa g&eum

Skulptura makabre prej akulli me qëllim zbehjen e dhunës
  • 2014-01-26

Skulptura makabre prej akulli me qëllim zbehjen e dhunës

Transmetuar më 25.01.2014 - 20:16   Një skulpturë e gjitha prej akulli dhe 15 kokë bagëti. Kjo ka qenë vepra e profesor Mehmet Kavukcu, docenti i fotografisë në Universitetin Ataturk në qytetin Erzurum të Turqisë. Sku

E errëta e Tahir Emrës
  • 2013-11-02

E errëta e Tahir Emrës

Rrugëtimi i artit të pikturës në Kosovë nga një prej emrave më të njohur të tij, Tahir Emrës/ Në 75-vjetorin e artistit, Akademia e Shkencave të Kosovës boton një monografi të hartuar nga piktori Kujtim Buza… Alda Bardhyli Gruaja e ulur në kolltuk ka veshur një fustan

Përse gjoksi i një femre i tërheq kaq shumë meshkujt?
  • 2013-08-19

Përse gjoksi i një femre i tërheq kaq shumë meshkujt?

Shumica e meshkujve humbin mendjen përballë një dekolteje të bukur. Dhe nuk ka më dyshime se cdo mashkull tërhiqet nga gjoksi i një femre. Dhe kjo nuk ndodh tani, jo ka ndodhur në shekuj, por cili është motivi? Shkenca ka një përgjigje t&eu