Rezultate te kerkimit per termin: +Doda

Meta: total 1000 / total_found 3876 / time 0.002 / keyword[0] doda / docs[0] 3876 / hits[0] 7779 /
Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë
  • 2019-03-29

Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda tha në Open se në Shqipëri ka rënë sistemi. Për të mbështetur këtë tezë të sajën, ajo tha se kjo gjë ka ndodhur që kur deputetët e opozitës vendosën të djegin mandatet dhe të dalin nga Kuvendi, ku përfaqësonin popullin, një p

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!
  • 2019-03-15

Deklarata e fortë e Mesila Dodës: Rrezikohet konflikti civil!

Një muaj pas protestës së dhunshme të 16 shkurtit, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, si dy forcat kryesore të opozitës shqiptare, kanë kërkuar një pjesëmarrje më masive për protestën e dytë të 16 marsit, tashmë që deputetët e opozitës janë kthyer në ish-

Prokuroria kërkon burg për sekserin e gjyqtarit Shkëlqim Miri
  • 2019-03-12

Prokuroria kërkon burg për sekserin e gjyqtarit Shkëlqim Miri

1 vit e 8 muaj burg  është masa e dënimit që Prokuroria ka kërkuar për Alban Bucin, i cili akuzohet si personi që ka ndërmjetësuar dhe dorëzuar paratë e ryshfetit tek gjyqtari Shkëlqim Miri, duke mundësuar edhe lirimin e mikut të tij, Gentian Doda. Alban Buci po gjykohej në të njëj

Dhuna/ Bluzat e Bardha në QSUT në protestë: Policia të na sigurojë jetën!
  • 2019-03-11

Dhuna/ Bluzat e Bardha në QSUT në protestë: Policia të na sigurojë jetën!

Mjekët specializantë në QSUT kanë dal sot në protestë kundër dhunës ndaj Bluzave të Bardha, teksa disa raste të tilla janë regjistruar në një javë në qytete të ndryshme të vendit. Më datë 7 mars në QSUT u dhunua mjekja specializante e Kirurgjisë V.Z. gjatë ushtrimit të detyrë

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!
  • 2019-03-08

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!

Pronari i Report Tv, Carlo Bollino ka akuzuar Presidentin Ilir Meta se është në shkelje të Kushtetutës, ngaqë ka lidhje direkte me një forcë politike. Duke folur në emisionin Open, Bollino deklaroi se Presidenti nuk duhet të ketë asnjë lidhje me partitë politike, kurse në rastin e Met

Bëri për spital mjekun, dorëzohet 24-vjeçari: Smë shërbeu, ishte i dehur!
  • 2019-03-07

Bëri për spital mjekun, dorëzohet 24-vjeçari: Smë shërbeu, ishte i dehur!

Eduard Lleshi, 24-vjeçari që masakroi me grushte mjekun Zef Doda paraditen e sotme në spitalin e Lezhës është dorëzuar në mbrëmje në polici. I riu ka dëshmuar para Uniformave Blu duke sqaruar se e rrahu mjekun, pasi ky i fundit nuk i shërbeu. Debatova me të dhe e kam qëlluar me grushte

Goditet me sende të forta mjeku, niset me urgjencë drejt Tiranës
  • 2019-03-07

Goditet me sende të forta mjeku, niset me urgjencë drejt Tiranës

Mjeku i dhunuar Një mjek është dhunuar sot në spitalin e Lezhës. Mësohet se mjeku ishte në shërbim teksa është dhunuar nga një i afërm i një pacienti. Raportohet se mjeku dermatolog, i cili është dhunuar është shtetasi Zef Doda. Gjendja e mjekut është e rënduar pasi ka marrë d