Rezultate te kerkimit per termin: +Dodani

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.726Z

DOSSIER/ Mark Dodani: Kush donte të vriste Myslim Pezën

Nga Mark Dodani Në periudhën e LANÇ-it Sul Selimja ishte komandant Balli në Shqipërinë e Mesme. Së bashku me vetakun në zë të Elbasanit, Alush Lleshanakun, në krye të forcave reaksionare ku përfshiheshin nazi-fashistë, ballistë, zogistë, zunë pusirat kundër forcave partizane të Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.059Z

Mark Dodani: Në ’45-ën, bandat e maleve më vranë babain dhe vëllain

“Gazeta Shqiptare” po fillon botimin e historisë së rrallë të njërit prej eksponentëve kryesorë të Sigurimit komunist, të cilit i kushtoi gjithë jetën e vet, duke nisur që nga periudha e luftës partizane kur u krijua ky sh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.068Z

Lihet në burg ish-drejtori i Hipotekës Shkodër

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për ish-drejtorin e Hipotekës Ardian Dodani. Pala mbrojtëse pretendon se nuk ka shkelje në veprimet e Dodanit. Nga hetimet e Prokurorisë së Shkodrës rezulton se, në të paktën 5 raste, kryesisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.441Z

Del nga rruga autovetura,aksidentohen rëndë dy vëllezër

06/04/2005  SHKODËR - Aksident i rëndë në fshatin Beltojë të rrethit të Shkodrës. Dje janë aksidentuar rëndë dy vëllezërit Lazer Dodani, 43 vjeç dhe Pjetër Dodani, 40 vjeç. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7 e 30 minuta, ndërsa aurovetura tip Benz, me të cilën ato po udhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.717Z

Mark Dodani: Bandat e Mirditës urdhëruan vrasjen e Mehmet Shehut

Mark Dodani është njëri prej eksponentëve kryesorë të Sigurimit komunist, të cilit i kushtoi gjithë jetën e vet, duke u përfshirë që nga periudha e luftës partizane kur u krijua ky shërbim. Ai me veprimtaritë e tij, u bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.969Z

Legalizimet në Shirokë, arrestohet ish-drejtori i ALUIZNI-t Shkodër

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për ish-drejtorin e ALUIZNI-t Ardian Dodani. Ai është akuzuar për shpërdorim detyre, pasi dyshohet se ka legalizuar objekte informale, lokale dhe ambiente tregtare. Në zbatim të vendimit të gjykatës, i dyshuari është arrestu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.117Z

Dodani: Zoi Themeli dhe Bardhok Biba futën njerëzit e Sigurimit në radhët e bandave

Vazhdon botimi i ciklit me rrëfime të njërit prej njerëzve tepër të dëgjuar në historinë e Sigurimit të Shtetit komunist, Mark Dodanit. Ai sot, megjithëse është në një moshë të thyer, 86-vjeçare, pranon t'i k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama