Rezultate te kerkimit per termin: +Dodona

Total: 304
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.272Z

Dodona në verë

Pavarësisht aktiviteteve të pakta të cilat janë duke ndodhur në jetën kulturore në vend, gjatë këtyre ditëve të verës, të paktën disa shfaqje janë duke udhëtuar nëpër festivale të ndryshme në rajon, e here-herë edhe duke u vlerësuar. Teatri i kukullave, me shfaqjen “Princes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.391Z

Dodona mbyll vitin me shfaqjen 2015

Teatri i Qytetit të Prishtinës, "Dodona" dhe Teatri "Urban" prezantojnë një shfaqje në këtë fundvit, bazuar në veprën e autorit amerikan Kenneth Lonergan, "This Is Our Youth". Punuar nga regjisori Fatos Berisha, shfaqja është titulluar "2015" dhe zbërthen tematikën e maturisë, ballafa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.919Z

Zgjedhet këshilli drejtues i Teatrit Dodona

Drejtoria e kulturës së Prishtinës, nën udhëheqjen e Saranda Bogujevcit emroi këshillin e ri drejtues të Teatrit Dodona. Në një konferencë për media Bogujevci dhe drejtori i Dodonës, Agron Shala, njoftuan se këshilli i ri përbëhet nga Jeton Budima i cili është zgjedhur kryesues dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Denoncimi i Fiks Fare ngre në detyrë Dodona Kaloshin

Gazeta ShqipSkandali Nga dhunuese e grave, sot ndan paratë e personave me paaftësi Skandali i denoncuar disa muaj më parë në emisionin Fiks Fare mbi dhunën psikologjike që ushtronte drejtoresha e Qendrës për Mbrojtjen e Dhunës ndaj Grave, Dodona Kaloshi, jo vetëm që nuk u dënua, por lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.050Z

Promovohet libri Dodona ndodhet ne Deshnice te Permetit

Në ambientet e Ministrisë së Kulturës është promovuar libri studimor "Dodona ndodhet në Dëshnicë të Permetit (1)", që mban autorësine e Kujtim Matelit. Autori përmes këtij libri i cili pritet të ngjallë jo pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.320Z

Dodona e vjeter pellazgjike

Ka kaluar kohe mjaft kohe qe prej studimit te pare qe Perikli Ikonomi ka paraqitur ne publik ne lidhje me Dodonen Pellazgjike me orakullin e Dodones. Atehere ne gazeten Kushtrimi te Beratit pati mendime te kunderta dhe me nje nenqeshje buze te vizatuar holle sikur te thoshte se keto qenkeshin ceshtj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.106Z

Dodona hap librin e zisë për regjisorin Smail Imeri

Në teatrin e fëmijëve, kukullave dhe të rinjve, "Dodona", u mbajt një mbledhje komemorative dhe u hap libri i zisë për të aktorin dhe regjisorin e ndjerë Smail Imeri. Gjatë ditës së shtune në "Dodonë" familjarë, kolegë e miq i dhanë lamtumirën regjisorit Imeri, duke u shënuar në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama