Rezultate te kerkimit per termin: +Dogann

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] dogann / docs[0] 19 / hits[0] 25 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës

Emigrantt Radh t gjata n pikn doganore t Kapshtics. Qindra automjete e mijra udhtar kan qndruar pr or t tra n pritje pr t kaluar kufirin drejt toks greke. Gjat dits s djeshme, radha e makinave i ka kaluar dy kilometra, por krahas tyre kan qen edhe autobus t shumt t linjave t udhtarve Shqipri-Greqi

No Pic available
  • 2010-08-26

Vazhdon fluksi i lartë i lëvizjeve në port

Vlor Fluksi i lvizjeve n Portin e Vlors ka vazhduar t jet i lart edhe gjat ditve t para t ksaj jave. Pr kt arsye, nga drejtoria e portit jan marr masa pr t prballuar fluksin n ikje t shtetasve shqiptar q jetojn n vendet perndimore. Sipas shefit t policis n Portin e Vlors, Kasm Mahmutaj, pr t prball

No Pic available
  • 2010-08-26

Emigrantët, shmangen rradhët e gjata në doganën e Kakavijes

N t gjitha pikat kufitare t vendit vazhdon largimi i emigrantve pr n vendet e puns pas prfundimit t pushimeve verore. N dogann e Kakavijes, e dyta pr nga rndsia q lidh Shqiprin me shtetin helen jan marr t gjitha masat nga ana e autoriteteve pr shmangien e rradhve t gjata. Sipas t dhnave, pala shqipt

No Pic available
  • 2010-08-22

Basha, policëve të Korçës: Përdorni informacionin kriminal për emigrantët

Takimi Ministri i Brendshm inspekton dogann e Kapshtics dhe fokusohet te qarkullimi rrugor Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, ka inspektuar dje pikn e kalimit kufitar t Kapshtics, n lidhje me kontrollin dhe kalimin e qytetarve n shtetin grek dhe anasjelltas. Ai i ka krkuar personelit t policis t pr

No Pic available
  • 2010-08-18

Aksidentet, tre të vdekur dhe 14 të plagosur

Bilanc tragjik n ngjarjet rrugore t ndodhura n rrugt kombtare Fillim jave e prgjakshme n rrugt kombtare t vendit. Tre t vdekur dhe 14 t plagosur ka qen bilanci i disa aksidenteve t ndodhura n 48 ort e fundit n disa nga akset kryesore rrugore. Shtat prej t lnduarve jan shtetas kosovar. Tiran Nj 34-v

No Pic available
  • 2010-08-17

Sa paguhet ekstra për makinat që do të shiten brenda vendit

Llogaritja pr markat kryesore t automjeteve Makinat q do t shiten n tregun vendas, pavarsisht dogans s paguar, dy, tre apo dhjet vjet m par, do t llogariten me nj tjetr taks ekstra. Nj muaj, para se t hynte ligji i ri n fuqi, n vendin ton paguhej vetm pr mimin q ofrohej pr makinn, ku brenda saj isht

No Pic available
  • 2010-08-17

Kukës, ndalohet kosovari për llogari të Zvicrës

Policia Krkohej nga drejtsia zvicerane, bie n prangat e policis kufitare t Kuksit nj shtetas kosovar. Burime t policis s Qarkut t Kuksit bjn t ditur se Kujtim Bllaca, 32 vje, nga Gjilani, u ndalua mbrmjen e s diels n Dogann e Morinit, teksa po hynte n Shqipri me nj autovetur tip “Opel”