Rezultate te kerkimit per termin: +Dogana +Vlore

Meta: total 75 / total_found 75 / time 0.000 / keyword[0] dogana / docs[0] 5383 / hits[0] 7704 / keyword[1] vlore / docs[1] 10844 / hits[1] 16576 /
No Pic available
  • 2017-01-12

Akset rrugore ku duhet të përdorni zinxhirët

Një ditë pasi dëbora mbuloi të gjithë Shqipërinë, disa akse rrugore në vend vijojnë të qarkullohen me zinxhirë. Problematike mbeten disa akse rrugore në veri, verilindje dhe juglindje të vendit, ku qarkullimi kryet me zinxhirë. Tiranë-Akset e Qarkut të Tiranës qarkullohen pa zinxhi

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin
  • 2017-01-11

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar në qarkullimin në rrugë dhe në mjaft qytete, edhe në furnizimin me uj

No Pic available
  • 2017-01-07

Ngrica i ka zënë vendin borës në gjithë vendin. E izoluar Malësia e Madhe

Ngrica i ka zënë vendin borës. Temperaturat tepër të ulëta kanë bërë që bora të kthehet në akull duke e bërë mët ë vështirë ndërhyrjen e borëpastrueseve apo të fadromave për të hapur rrugët sidomos në zona të thella malore në veri të vendit. Shtabi i Emergjencave publikua

Basha: Kur vendin e qeverisin grabitës me kostum, veç grabitje me maska do të ketë
  • 2016-07-11

Basha: Kur vendin e qeverisin grabitës me kostum, veç grabitje me maska do të ketë

Kreu i Opozitës: "Njëra grabitje me armë pason tjetrën dhe nuk janë vetëm milionat me euro që po avullojnë çdo ditë, por më e rëndë është vjedhja e çdo standardi sigurie" Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas grabitjes së bankës në mes të Vl

Basha Gara per kreun e FRPD e lire kandidatet mbeshtetje te plote per te fituar
  • 2015-11-15

Basha Gara per kreun e FRPD e lire kandidatet mbeshtetje te plote per te fituar

Transmetuar me 15112015 - 1235 PUBLICITET Vlore 15 nentor 2015 NOAal - Kryetari i PD-se Lulzim Basha i cili ndodhet ne Vlore per debatin kombetar qe i paraprin zgjedhjes se kryetarit te FRPD-se e nisi fjalen me nje minute hesh

Ministria e Bujqesise: Qytetet me potencial bujqësor dyfishuan eksportet e fruta-perimeve
  • 2015-07-24

Ministria e Bujqesise: Qytetet me potencial bujqësor dyfishuan eksportet e fruta-perimeve

TIRANE, 23 Korrik /ATSH/ - Eksportet shqiptare kanë pësuar rritje në 6-mujorin e parë të vitit 2015. Sipas disa të dhënave paraprake të marra nga Ministria e Bujqësisë, Administrimit të Ujerave dhe Zhvillimit Rural, në këtë periudhë, eksportet bujqësore në tërësi dhe në veçanti

Ministria e Bujqesise Rritje e madhe e eksporteve
  • 2015-07-23

Ministria e Bujqesise Rritje e madhe e eksporteve

Tirane 23 korrik 2015 NOAal- Ministria e Bujqesise Administrimit te Ujerave dhe Zhvillimit Rural deklaron se ne gjashte mujorin e pare te vitit 2015 eksportet bujqesore ne teresi dhe ne vecanti ato te frutave dhe perimeve jane rritur ndjeshem dhe ne disa qarqe jane dyfishuarbr br Duke u ndalur ne