Rezultate te kerkimit per termin: +Doganore

Meta: total 1000 / total_found 9187 / time 0.004 / keyword[0] doganore / docs[0] 9187 / hits[0] 16577 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Ministria e Financave inspekton tatimet dhe doganat

Ministria e Financave po mbikqyr maksimalisht tentativat apo nxitjen që u bëhet punonjësve të tjerë për tu bërë pjesë e fushatës zgjedhore. Në një njoftim për mediat, ministria e Financave thotë se “Grupet e punës po vazhdojnë inspektimet intensive në Drejtoritë e Përgjithsh

No Pic available
  • 2017-06-20

Kërkohen 126 vite burg për 9 anëtarët e grupit Xibraka

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 126 vite burgim në total për anëtarët e grupit të njohur “Xibraka”. Sipas prokurorisë ky grup “i strukturuar kriminal trafikonte lëndë narkotike”.  Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dëminin I pandehuri

No Pic available
  • 2017-06-18

Ministria e Financave inspekton doganat kufitare në juglindje

Ministria e Financave, në vijim të verifikimit të informacioneve të përditësuara nga terreni, po inspekton në mënyrë intensive Degët Doganore, Drejtoritë Rajonale të Tatimeve si dhe institucionet e tjera të varësisë. Grupet e punës të ngritura për këtë qëllim janë fokusuar sot

No Pic available
  • 2017-06-16

Ministria e Financave: Shumë drejtues presion punonjësve për votën

Ministria e Financave thotë se konstaton me shqetësim që disa drejtues apo punonjës të drejtorive rajonale të Tatimeve dhe degëve doganorëve po ushtrojnë presion të hapur ndaj punonjësve. Këta zyrtarë të papërgjegjshëm u kërkojnë vartësve të tyre të deklarojnë subjektin politik

No Pic available
  • 2017-06-16

Financat urdhërojnë kontrollet për të zbuluar arsyen e uljes së importit të kafes

Ulja e ndjeshme e sasisë se kafes që është zhdoganuar në periudhën janar-maj 2017, dhe dyshimet për kontrabandim të këtij produkti, kanë vënë në lëvizje Ministrinë e Finacave. Kreu i këtij institucioni Helga Vukaj ka urdhëruar një sërë kontrollesh dhe verifikimesh për të zbulua

No Pic available
  • 2017-06-13

Ministria e Financave: Po monitorojmë dogana e tatime

Ministria e Financave po monitoron  intensivisht  Degët Doganore, Drejtoritë Rajonale të Tatimeve si dhe institucionet e tjera të varësisë. Përmes një deklarate për mediat, MF bën me dije se grupet e punës të ngritura për këtë qëllim janë fokusuar sot në inspektimin e deg

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar