Rezultate te kerkimit per termin: +Dokja

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] dokja / docs[0] 9 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2013-11-10

Dy profesorë letër Ramës: Duamtokat, Himara nëprefekturë

Të tjera rreth shkrimit Letra drejtuar kryeministrit Rama PDF/Letra nga Artur Dokja Letër e hapur drejtuar Kryeministrit Edi Rama TIRANE - Dy profesorë himariotë përmes një letre të hapur dërguar në redaksinë Shqiptarja.com i kërkojnë

Mësimi shqip në Podgorcë: Fashizmi e lejoi, Gruevski e ndaloi!
  • 2012-12-23

Mësimi shqip në Podgorcë: Fashizmi e lejoi, Gruevski e ndaloi!

Në kohën e pushtimit fashist në Podgorcë të Strugës zhvillohej lirshëm mësimi në gjuhën shqipe, ndërsa në kohën e qeverisjes së Nikolla Gruevskit, është i ndaluar mësimi në gjuhën shqipe në kët&e

Kosova dhe prezantime te reja shqiptare ne gjuhen rumune
  • 2011-04-12

Kosova dhe prezantime te reja shqiptare ne gjuhen rumune

Bukuresht 12 prill NOA / Nga Baki Ymeri 8211 Nuk eshte hera e pare kur vijme para opinionit shqiptar me te njejtin titull Prezantime te reja shqiptare ne gjuhen rumune dhe nuk eshte hera e pare kur revistat rumune i hapin me zemergjeresi shtyllat e tyre edhe per kulturen shqiptare duke mos e anashka

No Pic available
  • 2010-07-21

Martin Camaj përherë me ne

Sot, shkrimtari dhe linguisti Martin Camaj do të kishte mbushur 85 vjeç. Në dy vjetët që do të kalonin deri sa vdiq, Camaj luajti një rol të jashtëzakonshëm në jetën tonë. Ai ishte shembulli i gjallë i qëndresës në fushën e kulturës. Botojmë sot për herë të parë bisedën n

No Pic available
  • 2009-09-27

Listat e fituesve shtese ne universitetet e rretheve

Universiteti i Korçës Cikli i Ulët ADA ÇELNIK ZYFERI ALBANA ASTRIT YMER ALBANA MEVLUT BEGOLLARI ALDI SALIKO SHKULAKU ALENDO MUSA MUSAKU ALKETA SHEFKI ÇERA ANISA HYSEN BEGO ANISA VILJAN DEDE ANJEZA NEBI MUÇAJ ARBEN GJERGJI BAZELLI ARJAN KOSTANDIN SUMBULLA ARME

No Pic available
  • 2009-09-15

Listat e fituesve ne universitetet e rretheve

Akademia e Arteve Regji filmi dhe TV ALTIN ISUF AGO ARJAN NAMIK TAGA ARMINO ARDJAN FAJA EDUART ABDULLA FISHEKU ERMALI PETRIT BECI EROS KASTRIOT ÇAUSHI ILIRJAN BAJRAM MEZIRI OLSI FREDERIK HOXHA REGIS DASHAMIR CANAMERI SILVIA KASTRIOT TOZAJ Aktrim BLERTA REXHEP BELLIU DENIS ADEM KURUSH

 “Poker” i vlonjatëve, nga  superiorja ikën ApoloniaTirana mund të kuqtë, Pogradeci është një hap larg ngjitjes. Pas Besës kampione, fundi i tabelës mbetet i ekipit fierak
  • 2009-05-12

 “Poker” i vlonjatëve, nga superiorja ikën ApoloniaTirana mund të kuqtë, Pogradeci është një hap larg ngjitjes. Pas Besës kampione, fundi i tabelës mbetet i ekipit fierak

Të rinjtë e Tiranës kanë arritur një fitore të merituar kundër Partizanit, me rezultatin minimal 1-0, në ndeshjen që u zhvillua të shtunën në kompleksin “Skënder Halili”. Të kuqtë e Marko Pelinxhit kanë dalë nga objektivat dhe në derbi nuk shfaqën më të mirën e tyre. Ndërs