Rezultate te kerkimit per termin: +Dokle

Meta: total 1000 / total_found 2657 / time 0.001 / keyword[0] dokle / docs[0] 2657 / hits[0] 6116 /
Kadareja dhe Byroja politike në ekzil
  • 2019-01-28

Kadareja dhe Byroja politike në ekzil

– Sot, në ditëlindjen e shkrimtarit Zija Çela Nuk e di pse mu kujtua shkrimi Vepra e Ismail Kadaresë nuk pranon asnjë kadastër, që e pata botuar më 5 shkurt 1991 në gazetën Zëri i popullit, në atmosferën e zhurmës që bëhej atëherë për strehimin e tij politik në Francë. Ps

No Pic available
  • 2019-01-12

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur  lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të suksesshme të Estradës Profesioniste të qy

Çmendon deputeti, kjo kafshë politike, Dokle rrëfen historinë me Dritëro Agollin
  • 2018-12-02

Çmendon deputeti, kjo kafshë politike, Dokle rrëfen historinë me Dritëro Agollin

Namik Dokle, i cili kohët e fundit i është kushtuar letërsisë, ka ndarë me miqtë e tij një rrëfim nga koha kur edhe Dritëro Agolli ishte deputet në parlament. “Rrinim afër në parlament. Një ditë janari të vitit 1993, e pashë duke shkruar në faqen e prapme të një projektligj

Ujin pijeni pa akull! Analizat në lokale gjejnë infeksion me E. Coli
  • 2018-08-13

Ujin pijeni pa akull! Analizat në lokale gjejnë infeksion me E. Coli

Ujë por me akull, kjo është porosia e shumicës se klientëve që frekuentojnë baret apo lokalet në këto ditë të nxehta gushti. Por kujdes pasi një pjesë e mirë e lokaleve e prodhojnë akullin me ujë nga rrjeti i ujësjellësit pa e filtruar me parë. Sipas specialistëve të higjienës

No Pic available
  • 2018-07-25

Namik Dokle dhe Pavle Goranoviq hapin Panairin e Ulqinit

Edicioni I 18-të i Panairit të Librit Ulqini 2018, hap siparin nga data 3-8 gusht në shëtitoren e Plazhit të Vogël, pranë lokalit Hollegro. Panairi i sivjetshëm realizon vazhdimësinë e traditës së organizimit të kësaj veprimtarie që pritet me shumë interes nga qytetarët e Ulqinit d

Botimet e reja të Panairit, cilët janë kuajt e betejës të shtëpive botuese
  • 2017-11-10

Botimet e reja të Panairit, cilët janë kuajt e betejës të shtëpive botuese

Pas disa ditësh, nis aktiviteti më i madh i promovimit të botimeve në Shqipëri, Panairi i Librit Tirana, i cili ka mbërritur në vitin e tij të 20-të. Pjesëmarrja e lartë, aktivitetet, shkrimtarët në stenda që firmosin autografë dhe lexuesit që dalin me trofetë e tyre të çm

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta
  • 2017-10-31

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta

Renditjen e deputetëve sipas të ardhurave më të larta të personave të familjes, kryesisht bashkëshortë apo bashkëjetues, e kryeson zoti Anastas Angjeli, pasi zonja Greta Angjeli ka siguruar gjatë 2016-ës të ardhura vetëm nga punësimi pranë AAEF (Albanian American Enterprise Fu