Rezultate te kerkimit per termin: +Dokles

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] dokles / docs[0] 475 / hits[0] 645 /
Tentoi të vrasë Lul Berishën, rihapet çështja për Ajetin
  • 2018-09-13

Tentoi të vrasë Lul Berishën, rihapet çështja për Ajetin

Rihapet çështja për Ahmet Ajetin, i cili në vitin 2005 tentoi të vrasë Lulzim Berishën. Ky endim është marrë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda, Tiranë. Ajeti është dënuar në  mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri

No Pic available
  • 2017-09-09

38 femra dhe 102 meshkuj/ Njihuni me tiparet kryesore të përbërjes së këtij parlamenti

Nga 140 deputetë të parlamentit të ri (2017-2021) 61 deputetë ose 44% nuk kanë qenë parlamentarë gjatë legjislaturës së kaluar. Ndryshimin më radikal në përbërjen e re parlamentare e ka PD me 54% (23 deputetë) të rinj, ndaj vetëm 46% (20 deputetëve) të rizgjedhur, ku në pjesën e

No Pic available
  • 2017-09-05

Heshtje në PD, ende nuk janë zyrtarizuar emrat që do drejtojnë organet e partisë

Edhe pse të shtunën me seancën për konstituimin e Parlamentit dhe nisjes së miratimit të qeverisë së re nis zyrtarisht sezioni i ri politik, në PD ka rënë heshtja ndërsa ende nuk janë zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë organet e kësaj force politike në Parlament. Jo zyrtarisht u

Rama: Dhamë provën që PS mund ta bëjë Shqipërinë; PD në drejtim të paditur
  • 2017-05-09

Rama: Dhamë provën që PS mund ta bëjë Shqipërinë; PD në drejtim të paditur

Nga Kongresi i Partisë Socialiste që po mbahet në qytetin e Durrësit, Edi Rama ka falenderuar të gjithë ata që e votuan si kryeministër, duke e cilësuar si nderin më të madh. Gjithashtu ai ka falënderuar të gjithë anëtarët e kabinetit të tij qeverisës, veçanërisht Namik Doklen,

No Pic available
  • 2017-05-09

Rama falenderon Nanon dhe i jep një mesazh sfidues LSI-së

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS ka theksuar se kemi bërë shumë, por edhe shumë mbetet për të bërë për mandatin e dytë qeverisës. Ai ka falenderuar edhe disa nga personalitetet e PS. Ne mund dhe do ta bëjmë Shqipërinë. Faleminderit grupit, veçanërisht

Rama: Treguam që PS mund ta bëjë Shqipërinë; PD në drejtim të paditur
  • 2017-05-09

Rama: Treguam që PS mund ta bëjë Shqipërinë; PD në drejtim të paditur

Nga Kongresi i Partisë Socialiste që po mbahet në qytetin e Durrësit, Edi Rama ka falenderuar të gjithë ata që e votuan si kryeministër, duke e cilësuar si nderin më të madh. Gjithashtu ai ka falënderuar të gjithë anëtarët e kabinetit të tij qeverisës, veçanërisht Namik Doklen,

No Pic available
  • 2017-05-01

Berisha i shkruan Namik Dokles pasi ngeli jashtë listës së PS: Falënderoje Edi Ramën

Ata janë dy deputetët më të vjetër të parlamentit shqiptar që pritet të shpërndahet javën e ardhshme sipas Kushtetutës. Bëhet fjalë për Sali Berishën dhe Namik Doklen, ky i fundit i mbetur jashtë listës së Partisë Socialiste për deputetë. Pikërisht për këtë arsye ish-kryemin