Rezultate te kerkimit per termin: +Doktori

Meta: total 1000 / total_found 2879 / time 0.012 / keyword[0] doktori / docs[0] 2879 / hits[0] 4440 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk
  • 2019-04-07

Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk

Mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, raportet nuk janë fort të mira. Inati ka nisur të akumulohet që nga protesta e dhunshme e kuksianëve te trau i Rrugës së Kombit dhe ka arritur pikën kulmore pardje, kur Ramës iu bë pritë për të mos hyrë në kukës, mbi urën e Drinit. Duke qenë se k

Çna bëre, kthehu ose, Maliqi: Ja mesazhet që merrte Berisha për Bashën
  • 2019-03-06

Çna bëre, kthehu ose, Maliqi: Ja mesazhet që merrte Berisha për Bashën

Deputeti më i ri i PD-së, Lefter Maliqi i cili ka pranuar mandatin si zëvendësues në qarkun e Beratit, pas vendimit ekstrem të opozitë, ka zbuluar edhe mesazhet që demokratët i dërgonin Sali Berishës pasi Basha mori drejtimin e PD. Ai pranoi se kauza e opozitës për blerje votash qëndro

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Kryemadhi: Sali Berisha është për tu adhuruar
  • 2019-02-20

Kryemadhi: Sali Berisha është për tu adhuruar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në 360 gradë, shprehu vlerësimet e saj për ish-kryeministrin Sali Berisha. Kryemadhi tha se Berisha ka një energji që pak njerëz e zotërojnë dhe për këtë është për tu adhuruar. Berisha është për tu adhuruar për energjinë që ka.  Ka

No Pic available
  • 2019-02-15

Edgar Degas dhe alfabeti i trupit

Luan Rama Doni një Van Gogh, një Gauguin, një Degas, Matisse apo Cezanne?… Këtu keni dhe klasikët apo neoklasikët, impresionistët dhe post-impresionistët. Mund të zgjidhni: varet nga ju!… Ah, ju pëlqeni primitive italianë apo anglezët Tourner, Whistler? Dhe kështu, diku në

Lodhja, zbuloni 6 efektet befasuese në organizëm 
  • 2019-02-14

Lodhja, zbuloni 6 efektet befasuese në organizëm 

Rrathët e zinj poshtë syve janë vetëm aspekti (estetik) i një problemi që mund të ketë implikime më shqetësuese Pesha Në përgjithësi, lodhja lexohet në fytyrë, në formën e rrathëve dhe të qarqeve të errëta, duke zbehur dëshirën për vëmendje dhe duke ndezur dëshirën për tu