Rezultate te kerkimit per termin: +Doku +Umarov

Total: 58
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.813Z

Doku Umarov i kërcënohet Turqisë

Lideri militant çeçen, Doku Umarov, i është kërcënuar Turqisë me masa hakmarrëse të paspecifikuara, pas vrasjes së një numri të militantëve nga Kaukazi në territorin e Turqisë.Nëpërmjet një video-incizimi, Umarov ka shprehur dyshime se militantët ishin vrarë nga agjentët rusë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.736Z

Rusia konfirmon vdekjen e Umarov

Doku Umarov, kreu i guerrilasve të Kaukazit të veriut, është neutralizuar. Kështu ka deklaruar Aleksandr Bortnikov, shefi i shërbimeve sekrete ruse, FSB. I ashtuquajturi emiri i Kaukazit ishte shpallur i vdekur disa herë më parë, por asnj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.103Z

Vdekja e Umarov, kreu i Çeçenisë 'Ta mësojë bota që ky mi ka vdekur'

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Një foto ku duket trupi i pajetë i Doku Umarov, i njohur si Bin Laden i Rusisë, duket se shuan dyshimet e të gjithë atyre që nuk e besonin që ai ishte vrarë. Fotoja e tij është publi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.708Z

Umarov, ‘Bin Ladeni rus’ raportohet të ketë vdekur

RUSI – ‘Kavkaz Center’, uebsajtit kryesor i lëvizjes fondamentaliste në Rusi ka raportuar se Doku Umarov, një prej personave më të kërkuar në Rusi dhe lider i terroristëve çeçen ka vdekur. Në median ruse nuk bëhen t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.833Z

Ka vdekur Bin Ladeni i Kaukazit

Një faqe islamiste ka njoftuar të martën për vdekjen e Doku Umarovit, lideri i rebelimit të armatosur në Kaukaz dhe armiku numër një i Rusisë. Lajmin e ka dhënë faqja kavkazcenter.com, e cila citon Komandën e Emiratit të Kaukazit, e cila nuk jep hollësi të tjera. Në të kaluarën, Do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.560Z

Rusët vrasin liderin separatist çeçen

Grozni- Trupat ruse vranë liderin e lëvizjes separatiste çeçene, Doku Umarov, njoftoi agjencia Interfax, që citonte një burim të paidentifikuar nga agjencitë ruse të zbatimit të ligjit. Umarov ishte bërë lideri i lëvizjes separatiste në vitin 2006. Presidenti çeçen, i mbështetur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.022Z

Gjendet pas 4 vjetësh një nga terroristët më famëkeq, por i vdekur

Shërbimi Federal i Sigurisë ruse ka konfirmuar zbulimin e mbetjeve të terroristit famëkeq, Doku Umarov, i cili ka organizuar disa sulme vdekjeprurëse ndaj objektivave civile dhe është vrarë në vitin 2013. “Si rezultat i veprimtarive afatgjata të kërkimeve operacionale, Shërbimi Fed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama