Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentacionit +Parlamentar

Meta: total 440 / total_found 440 / time 0.002 / keyword[0] dokumentacionit / docs[0] 7716 / hits[0] 9869 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 55689 / hits[1] 90039 /
BSH, del lista me 15 kandidatë për zëvendësimet në Këshillin Mbikqyrës
  • 2018-10-31

BSH, del lista me 15 kandidatë për zëvendësimet në Këshillin Mbikqyrës

Kuvendi nisi zyrtarisht procedurën për zëvendësimin e 3 anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, të cilëve u mbaron mandati: Dhori Kule, Arben Malaj dhe Ela Golemi. Në Komisionin e Ekonomisë dhe në prani të Sekretarit të Përgjithshëm të Kuvendit u prezantuan

Përplasja me policinë e Harunit, Balla: PD duhet të kërkojë falje?
  • 2018-07-21

Përplasja me policinë e Harunit, Balla: PD duhet të kërkojë falje?

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, ka reaguar për ndalimin e kryetarit të PD në Gramsh, i cili pati një përplasje ditën e djeshme me policinë rrugore për shkak të ndalimit të mjetit me të cilin po udhëtonte. Balla ka publikuar videon ku shihet që Elmas Haruni fyen dhe k

Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ
  • 2017-03-09

Opozita nuk regjistrohet në zgjedhje, aleatët e PD tërhiqen nga KQZ

Opozita nuk e pranon si të saktë përkufizimin e bojkotimit të zgjedhjeve, nëse nuk realizohet kërkesa e saj për qeveri teknike. Nuk ka për të pasur bojkot zgjedhjesh, sepse zgjedhje fasadë me krimin nuk do të ketë, thotë kryetari i PD, Lulzim Basha. Dhe mesa duket, plani i së djathtës

Ora News: Shtyhet afati për ngritjen e komisioneve të vettingut
  • 2017-03-06

Ora News: Shtyhet afati për ngritjen e komisioneve të vettingut

Ende nuk ka nisur seanca parlamentare e parashikuar ne oren 18:00 për të votuar ngritjen  komisionit  ad hoc, për verifikimin e kandidatëve për institucionet e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, shanset nuk duken shumë optimiste. Ora 19: 10 Parlamenti do shtyjë afa

Shtyhet afati per vettingun, Parlamenti kthen listën me 21 kandidatë
  • 2017-03-06

Shtyhet afati per vettingun, Parlamenti kthen listën me 21 kandidatë

Seanca e jashtëzakonshme parlamentare e punimeve të Kuvendit ka zgjatur vetëm pak minuta, ndërsa është mbyllur me vendim për shtyrjen edhe me 7 ditë të afatit të garës së çelur nga Avokati i Popullit për Komisionet e Vettingut. Në këtë mënyrë Kuvendi shtyu afatet për ngritjen e k

No Pic available
  • 2017-02-21

Totozani pret deputetë nga Kosova: Ruajtje pavarësisë së institucionit

Avokati i Popullit,  Igli Totozani, priti në një takim të veçantë, një delegacion zyrtar me deputetë të Kuvendit të Kosovës. Në këtë takim u diskutua mbi mënyrën e funksionimit të institucioneve të pavarura, në dy vendet tona, me fokus respektimin e të drejtave të njeriut. &

Gjetje të reja historike në Durrës. Prokuroria vijon hetimet (Foto)
  • 2017-02-10

Gjetje të reja historike në Durrës. Prokuroria vijon hetimet (Foto)

Vali Qyrfyçi Gjetjet e reja historike në Durrës i kanë bërë arkeologët të vlerësojnë se kjo pjesë e trashëgimisë kulturore historike nuk duhet varrosur. Gjatë punimeve për pastrimin e themeleve të godinës otomane të shekullit XIX, që u gjetën në një pjesë të sheshit para port