Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentari

Meta: total 1000 / total_found 1680 / time 0.001 / keyword[0] dokumentari / docs[0] 1680 / hits[0] 2569 /
No Pic available
  • 2017-06-12

Dopingu në Brazil, hije dyshimi mbi të shkuarën e Roberto Carlos

Roberto Carlos përfshihet në një spirale thashethemesh që mund të eklipsojë arritjet e tij në të shkuarën. Mbrojtësi brazilian përmendet në një dokumentar gjerman që thekson se gjatë Botërorit 2002 ku Brazili u shpall kampion, ai ka marrë substanca të ndaluara. Gjatë një investig

Dopingu në Brazil, hije dyshimi mbi Roberto Carlos
  • 2017-06-11

Dopingu në Brazil, hije dyshimi mbi Roberto Carlos

Roberto Carlos përfshihet në një spirale thashethemesh që mund të eklipsojë arritjet e tij në të shkuarën. Mbrojtësi brazilian përmendet në një dokumentar gjerman që thekson se gjatë Botërorit 2002 ku Brazili u shpall kampion, ai ka marrë substanca të ndaluara. Gjatë një investig

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?
  • 2017-06-11

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?

Me fotografitë e pashembullta të maços me gjoksin lakuriq në kalë dhe si gjuetar tigrash, dokumentari Putin Interviews vazhdon ta fabrikojë carin modern, shkruan Mary Dejevsky në The Guardian Pse sillet kështu? Pse Vladimir Putini fotografohet me gjoksin lakuriq mbi kalë, del në gjueti të

No Pic available
  • 2017-06-08

Paul Haggis fitues i dy çmimeve Oscar i ftuar në PriFest

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën si I ftuar nderi i PriFest Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë Prishtina International Film Festival. Ai d

Londër, një nga 3 xhihadistët protagonist i një dokumentari tv
  • 2017-06-05

Londër, një nga 3 xhihadistët protagonist i një dokumentari tv

Policia britanike ka deklaruar se ka identifikuar tre terroristët që kryen sulmin vdekjeprurës në Londër në mbrëmjen e finales së Champions League. Një nga të tre, ka qenë protagonist i një dokumentari të Channel 4 për xhihadistët dhe është i njohur për shërbimet sekrete. Është

No Pic available
  • 2017-06-03

Putin flet për 5 tentativat për vrasje dhe vdekjen

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë një interviste të gjatë dhe të detajuar me regjisorin Oliver Stone, ka thënë se ka pasur përpjekje të shumta për vrasjen e tij. ‘Tre herë president, pesë përpjekje për vrasje, më kanë thënë. Jo aq sa [Fidel] Castro, të cilin unë e kam int

No Pic available
  • 2017-05-15

BBC: 30 sekondat që zhdukën dinozaurët, ndryshe do kishin mbijetuar

Gjiganti britanik BBC ka krijuar një dokumentar të ri mbi zhdukjen e dinozaurëve ku shkaku kryesor ishte goditja e tokës nga asteroid jo shumë gjigant. Por, ajo që BBC thekson është se nëse asteroidi do të kishte goditur tokën 30 sekonda më herët herët, ose 30 sekonda më vonë, pasoja