Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumente

Meta: total 1000 / total_found 17252 / time 0.008 / keyword[0] dokumente / docs[0] 17252 / hits[0] 23761 /
Votën në këmbim të pronësisë, tre të arrestuar në Çekrezë të Tiranës
  • 2017-06-25

Votën në këmbim të pronësisë, tre të arrestuar në Çekrezë të Tiranës

Tre persona të tjerë janë arrestuar në Tiranë për korrupsion aktiv në zgjedhje. Policia e Tiranës ka vënë në pranga  T. H., 31 vjeç, E. Z., 28 vjeç,  A. K., 22 vjeç. Në fshatin Çekrezë ata janë kapur në flagrancë në automjetin tip Opel, brenda të cilit u gjetën lista e zgjed

No Pic available
  • 2017-06-23

Pranga 7 personave, përfituan kredi konsumatore me dokumente false

Shtatë persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës gjatë një operacioni të koduar Kredia, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Në pranga kanë përfunduar shtetasit: Arjel Sulejmanaj, 46 vjeç, banues në Tiranë Elsad Zhabjaku, 23 vjeç, banues në Tiranë Rise

Skemë mashtrimi për kreditë, shtatë persona në pranga
  • 2017-06-23

Skemë mashtrimi për kreditë, shtatë persona në pranga

Shtatë persona u arrestuan dhe një tjetër u shpall në kërkim, pas operacionit koduar Kredia. Ata akuzohen se falsifikonin dokumente me qëllim përfitimin e kredive. Në panga kanë rënë shtetasit Arjel Sulejmanaj, 46 vjeç, banues në Tiranë Elsad Zhabjaku, 23 vjeç, banues në Tiranë Rise

SHBA, arrestohet një ish-diplomat, i akuzuar se është një spiun kinez
  • 2017-06-23

SHBA, arrestohet një ish-diplomat, i akuzuar se është një spiun kinez

Një rast tjetër spiunazhi mes SHBA-së dhe Kinës. FBI-ja ka arrestuar Kevin Mallory, 60 vjeç, një ish-diplomat, me akuzën se ka arritur të kalojë dokumente sekrete në Shangai gjatë një udhëtimi. Mallory kishte një autorizim të një niveli të lartë për të pasur hyrje në informacion

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve
  • 2017-06-23

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve

Policia e Korçës ka goditur një grup të strukturuar kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike si edhe falsifikimit të dokumenteve. Mësohet se janë në vënë në pranga 5 persona si dhe gjatë kontrollit janë sekuestruar 25 kg lëndë e dyshuar kanabis sativa, aparate lojë

No Pic available
  • 2017-06-23

Artist dhe kryeministër, Rai Arte bën reportazh për Ramën

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të Rai Arte, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së 57-të në Venecia. Reportazhi i realizuar për të përqendrohet tek pasioni estetik i njeriut që ka në duar frerët e vendit, dhe dellin e tij art

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta