Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentet

Meta: total 1000 / total_found 17926 / time 0.008 / keyword[0] dokumentet / docs[0] 17926 / hits[0] 25797 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Konflikti me ndërtuesin, 7 familje ngujohen në oborrin e Prokurorisë

Konflikti me ndërtuesin ka detyruar 7 familje në zonën e Unazës së Re në Tiranë që të ngujohen në oborrin e Prokurorisë së Tiranës deri në zgjidhjen e kësaj çështje.Banorët thonë se ndryshe nga sa kishin rënë dakord para nisjes së punimeve, investitori nuk u ka dhënë asnjë h

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-19

Kush është biznesmeni fierak, koka e trafikut të kokainës në Greqi?

Pesë të arrestuarit për trafikun ndërkombëtar të kokainës në Greqi kanë dalë sot përpara gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë. Baza e kokainës ishte banesa një biznesmeni grek në Trikala, ndërkohë që të arrestuarit e tjerë janë edhe tre shqiptarë, njëri prej të cilë

Gjurmë Shqiptare: Koperi i fisnikëve shqiptarë
  • 2017-06-18

Gjurmë Shqiptare: Koperi i fisnikëve shqiptarë

Ajo është një histori që ka fjetur për një kohë të gjatë, duke u fshehur në arkivat e Koperit, apo Kapodistrias, siç njihet ndryshe qyteti jo larg Triestes. Cilat ishin familjet arbërore të Koperit, apo Kapodistrias mesjetare? Çfarë thonë dokumentet për mbërritjen këtu të Dukagji

No Pic available
  • 2017-06-17

Karta Blu që ju lejon të jetoni dhe punoni në Bashkimin Europian: Ja si mund të aplikoni

Popullsia e Europës është duke u plakur me ritme shumë të shpejta dhe është bërë e nevojshme të mbetet një destinacion tërheqës për punonjësit e specializuar. BE po përballet me mangësi në krah pune në disa sektorë dhe deri në vitin 2020 mund të ketë nevojë për 756 mijë pun

Falsifikuan dokumentet, në pranga dy inspektorë të ISHSH-së
  • 2017-06-15

Falsifikuan dokumentet, në pranga dy inspektorë të ISHSH-së

Dy inspektorë të Inspektoratit Shtetëror të Shëndetësisë në Shkodër janë arrestuar ditën e sotme pasi kanë lëshuar leje dezinfektimi false për disa subjekte, ku një gjë e tillë nuk ishte kryer. Ata janë Dritan Geci dhe Milseva Mustafa. Gjithashtu është shpallur në kërkim edhe k